X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruszają Srebrne Usta

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2010 09:00
W poniedziałek 8 lutego rusza kolejna edycja plebiscytu Srebrne Usta. Już po raz czternasty Trójka proponuje swoim słuchaczom słynną zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej lub najcelniejszej wypowiedzi jednej z czołowych postaci polskiej sceny politycznej.
Audio

Wypowiedzi polityków w formie dźwiękowej oraz pisemnej znajdą się na stronie internetowej Trójki, będą również codziennie prezentowane na antenie. Słuchacze mogą głosować do 28 lutego, wysyłając nazwisko swojego faworyta pod numer SMSa 7203 (koszt: 2.44 zł brutto). Głosujący będą mieli szansę wygrać atrakcyjne wycieczki.
 
W tej edycji do tytułu „Srebrnoustego 2009” kandydują:

1.      Bartosz Arłukowicz
2.      Andrzej Czuma
3.      Ludwik Dorn
4.      Marian Filar
5.      Sebastian Karpiniuk
6.      Beata Kempa
7.      Nelli Rokita
8.      Franciszek Stefaniuk
9.      Stanisław Wziątek
10.  Stanisław Żelichowski
 
Pomysł plebiscytu zrodził się na początku 1992 roku. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co ktoś mówi, lecz także jak to robi. Beata Michniewicz pomysłodawczyni plebiscytu postanowiła utrwalić w pamięci słuchaczy te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii.
Inicjatorka plebiscytu miała poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowała słuchaczom Trójki plebiscyt "SREBRNE USTA".
 
Zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji plebiscytu Srebrne Usta była Nelli Rokita. Słuchacze Trójki docenili jej sejmową wypowiedź o "staniu w rozkroku". Drugą i trzecią nagrodę również otrzymali parlamentarzyści PiS - Tadeusz Cymański i Elżbieta Kruk. W poprzednich edycjach zdobywcami „Srebrnych Ust” byli między innymi: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz, Waldemar Pawlak, Grzegorz Kołodko, Henryk Goryszewski, Zyta Gilowska, Renata Beger oraz Donald Tusk. Symboliczną nagrodą w plebiscycie są oryginalne statuetki autorstwa Krzysztofa Brzezińskiego, w całości wykonane ze srebra.

Finał plebiscytu 3 marca.

Czytaj także

Radiowa Trójka wręczyła Srebrne Usta

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 12:16
Zakończyła się kolejna edycja plebiscytu „Srebrne Usta”. Po raz czternasty radiowa Trójka zaproponowała słuchaczom zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej wypowiedzi osób z polskiej sceny politycznej.
rozwiń zwiń