X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:00
Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?
Audio
  • Historyczne miejsca na mapie Berlina (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Gdzie robić zakupy w Berlinie? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Gdzie i co jeść w Berlinie? (Do południa/Trójka)
  • Co łączy Mur Berliński i Ampelmanna? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • RAW Gelände, czyli kulturalna tkanka miasta (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: RossHelen/Shutterstock.com

O tym wszystkim i wielu innych ciekawych rzeczach dowiedzieliśmy się w Programie 3 Polskiego Radia w środę 28 lutego – dzięki relacjom Pauliny Kozion.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej egzotycznych państw. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 będzie Berlin.


Paulina Kozion w Berlinie Paulina Kozion w Berlinie

"Ich bin ein Berliner" ("Jestem berlińczykiem") – te słowa wiele lat temu wypowiedział prezydent USA John F. Kennedy. Niektórzy twierdzą, że popełnił błąd i wyszło, że jest… pączkiem. W każdym razie, do dziś wielu ludzi z całego świata chce być Berlińczykami i swoje marzenie realizuje, bo Berlin to jedno z najbardziej otwartych i wielokulturowych miast Europy – mówi Paulina Kozion, która opowiadała słuchaczom Trójki, dlaczego Berlin jest tak fascynującym miejscem.

Jej relacji będzie można było posłuchać w środę 28 lutego w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do południa".

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad oraz Nowy Jork.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranekDo południa, Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzą: Marcin ŁukawskiKatarzyna Borowiecka, Marcin Pośpiech
Autorka materiałów reporterskich:
Paulina Kozion
Data emisji:
28.02.2018
Godziny emisji: 6.20, 7.42, 10.31, 16.21, 17.24