X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko obwarzanki i Smok Wawelski, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krakowie 

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:32
– Zapraszam słuchaczy Trójki, mieszkańców Krakowa oraz turystów na wyjątkowy spacer śladem piosenek o tym mieście – mówiła Izabela Woźniak, która w czwartek 13 września odwiedziła z reporterskim mikrofonem gród Kraka.
Audio
  • Najstarsze miasto uniwersyteckie w Polsce (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Ile Krakowa jest w piosenkach o Krakowie? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Kraków żyje sportem (Do południa/Trójka)
  • Miasto turystów (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jakie są stereotypy o mieszkańcach Krakowa? (Zapraszamy do Trójki-popołudnie)
Trójka wraca do korzeni w Krakowie
"Trójka wraca do korzeni" w KrakowieFoto: Izabela Woźniak/Trójka

A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę i Kołobrzeg. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 13 września w Krakowie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych i zwyczajach mieszkańców grodu Kraka.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości stolicy Małopolski, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Izabela Woźniak – zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Krakowa. – Z moimi gośćmi porozmawiałam o stereotypach dotyczących tzw. Krakusów, ale mam też ochotę przekonać się, czy rzeczywiście jest to miasto idealne do spacerów i uprawiania sportu. Zajrzałam też na Kazimierz – ulubione miejsce turystów z całego świata, w którym mieszkańcy podobno czują się mniejszością – mówiła Izabela Woźniak, która będąc w najstarszym ośrodku akademickim w Polsce sprawdziła również, czy jest on gotowy na rozpoczęcie roku studenckiego.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Zobacz więcej na temat: Trójka Trójka wraca do korzeni