Płyta "Święta bez granic 2018" już w sklepach. Posłuchaj fragmentów!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 22:00
Wyjątkowa płyta, związana z charytatywną akcją radiowej Trójki "Święta bez granic 2018" jest pełna muzycznych prezentów. 
Audio
Święta bez granic 2018
Święta bez granic 2018Foto: PR

Wyjątkowa płyta, związana z charytatywną akcją radiowej Trójki "Święta bez granic 2018", jest pełna muzycznych prezentów. Oprócz piosenek zaprzyjaźnionych z Trójką artystów (a nawet Trójkowych dziennikarzy - Wojciech Waglewski), z którymi w większości spotkaliśmy się podczas tegorocznego pamiętnego finału Festiwalu "Lato z Radiem" w Gdyni, znajdziemy tu dwa wyjątkowe utwory: premierową, nigdzie wcześniej niedostępną kolędę Pauliny Przybysz i najbardziej pozytywny i wzruszający utwór roku 2018 - duet Kayah - Zbigniew Wodecki "Chwytaj dzień". Dochód z płyty zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Mariupola. Taki właśnie jest cel tegorocznej akcji radiowej Trójki i Fundacji Świętego Mikołaja.

Wojna z siłami prorosyjskimi na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 roku. Mieszkańcy regionu ogarniętego działaniami zbrojnymi zmuszeni są do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia w innych częściach kraju. W wyniku walk na wschodzie Ukrainy do Mariupola uciekło ok. 100 000 osób, z czego większość to dzieci. Najmłodsi cierpią z powodu chronicznego lęku i niepewności związanych z ostrzałami, walkami oraz zagrożeniem minami i niewybuchami. Doświadczenie czterech lat nieustającego konfliktu zostawiło trwały ślad w ich psychice. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. 

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>> 

Płyta "Święta bez granic 2018" jest już dostępna w sklepie internetowym Polskiego Radia, w sklepiku Trójki przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, a także w dobrych sklepach muzycznych.

Tracklista:

1. Przyjaciele Karpia 2018 – Karpie dwa
2. Ania Rusowicz i Adam Nowak – Trudne życzenia
3. Voo Voo – Niedziela
4. Julia Marcell – North Pole
5. Król – Całą ciszę / pokój nocny
6. Rebeka – Cavegirl
7. Majlo – Another Day
8. Oxford Drama – Velvet
9. Nixes – Circles
10. Pustki – O krok
11. Monika Borzym – Edith And The Kingpin
12. Kuba Badach – Wracam do siebie
13. Paulina Przybysz - Lulaj
14. Kayah i Zbigniew Wodecki – Chwytaj dzień

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl), jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

W tym roku piosenka nosi tytuł "Karpie dwa", a skomponowali ją Miłosz Wośko i Wojciech Kaleta, natomiast słowa napisali Michał Zabłocki i Kuba Strzyczkowski. Utworu można słuchać w Trójce od 30 listopada. Znalazł się on również na specjalnej, wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia płycie "Święta bez granic 2018" (wśród wykonawców: Kayah w duecie ze Zbigniewem Wodeckim, Ania Rusowicz z Adamem Nowakiem oraz Voo Voo, Julia Marcell, Król, Rebeka, Majlo, Oxford Drama, Nixes, Pustki, Monika Borzym, Kuba Badach i Paulina Przybysz). Album ukaże się na początku grudnia i będzie dostępny na stronie sklep.polskieradio.pl

Najważniejszą częścią akcji "Święta bez granic" są licytacje wyjątkowych pamiątek przekazanych przez darczyńców-przyjaciół Trójki. Aukcje te odbywają się na antenie Programu 3 w cztery kolejne piątkowe popołudnia. Pierwsza miała miejsce 30 listopada w audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.00-19.00), a poprowadził ją tradycyjnie Kuba Strzyczkowski

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>> 

Akcję charytatywną można wesprzeć również w inny sposób:

  • wysyłając sms o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). Sms działa do 31 stycznia 2019 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu;
  • dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja: Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "pomoc dzieciom na Ukrainie";
  • przekazując darowiznę on-line: www.mikolaj.org.pl/Ukraina.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji "Święta bez granic" Trójka zebrała ponad 1,2 mln złotych. Więcej o akcji: www.swietabezgranic.pl.

Zobacz więcej na temat: Trójka W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Przyjaciele Karpia 2018 "Karpie dwa"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:54
Muzykę skomponowali Miłosz Wośko i Wojciech Kaleta, autorami słów piosenki są Michał Zabłocki i Kuba Strzyczkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Święta bez granic 2018". Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 19:15
215 789 złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja w ramach akcji "Święta bez granic". Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która przekaże je na rzecz dzieci z Mariupola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Święta bez granic 2018". W drugiej licytacja zebraliśmy ponad 252 tys.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 19:05
Obraz Dariusza Milińskiego, przepis na klasę, elegancję i styl oraz rakieta tenisowa od Jana Englerta, globus Polski z serialu "Ucho Prezesa", korki Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami piłkarzy oraz roczny karnet na koncerty w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej – oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
rozwiń zwiń