X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Startuje 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 14:00
Święto radiowego i telewizyjnego teatru odbędzie się w dniach 24-27 maja w Sopocie. W konkursie Festiwalu "Dwa Teatry" wezmą udział 34 słuchowiska i 28 spektakli telewizyjnych.
Audio
  • Czym dla Stanisława Brudnego jest Teatr Polskiego Radia? (Trójka)
  • Czego dowiedział się o sobie Andrzej Ferenc pracując w Teatrze Polskiego Radia? (Trójka)
  • Z czym Andrzejowi Mastalerzowi kojarzą się słowa "Teatr Polskiego Radia"? (Trójka)
  • Jaka była największa przygoda z Teatrem Polskiego Radia jaką przeżył Łukasz Lewandowski? (Trójka)
  • Co zawdzięcza Teatrowi Polskiego Radia Przemysław Bluszcz? (Trójka)
  • Relacja Barbary Marcinik z Festiwalu Dwa Teatry – spotkanie z Anną Wieczur-Bluszcz i Przemysławem Bluszczem (Do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ferenc Szelepcsenyi/Shutterstock

Polskie Radio będzie szeroko relacjonować artystyczne wydarzenia z Trójmiasta na swoich antenach oraz na Portalu PolskieRadio.pl.


Dwa Teatry 2019 Dwa Teatry 2019

Festiwalowe prezentacje odbywać się będą w Sopocie, a także w Gdyńskim Centrum Filmowym i w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zostanie uczczony wydarzeniem "Dwa Teatry czytają Herlinga". Jego opowiadania przypomną znakomici aktorzy. Nie zabraknie także spotkań z gwiazdami i wydarzeń związanych z rocznicami Stanisława Wyspiańskiego, Witolda Gombrowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia zostaną uhonorowani Halina Łabonarska i Jan Englert. Gala zamknięcia festiwalu – połączona z wręczeniem nagród – odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00. Nowością tegorocznego festiwalu jest emisja utworu nagrodzonego Grand Prix w konkursie radiowym.

Program 3 Polskiego Radia zapowie festiwal w specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" w czwartek 23 maja – wśród gości Barbary Marcinik m.in. dyrektorzy artystyczni wydarzenia: Ewa Millies-Lacroix, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Janusz Kukuła. Ponadto relacje z Sopotu pojawią się w audycjach: "Radiowy dom kultury", "Zagadkowa niedziela", "Magazyn bardzo kulturalny" i "Do południa". Podsumowanie "Dwóch Teatrów" w "Trójce pod Księżycem" w nocy z 30 na 31 maja.

Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami – aktorami i reżyserami teatru radiowego i telewizyjnego oraz spotkania z reportażem.

Organizatorami Festiwalu są: Polskie Radio S.A. i Telewizja Polska S.A. Natomiast współorganizatorami: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz miasta Sopot, Gdynia i Gdańsk.

Więcej informacji: dwateatry.polskieradio.plfacebook.com/DwaTeatrySopot/ 

Zobacz więcej na temat: Trójka 2 teatry 2019 - articles