Co Ty wiesz o filmach Barei? Quiz barejologiczny. Zobacz odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 18:30
5 grudnia 2019 roku radiowa Trójka zorganizowała pełen atrakcji "Dzień z Bareją". Jedną z nich był miniquiz barejologiczny. 
Audio
  • Mariusz Cieślik i Olaf Lubaszenko rozwiązują miniquiz barejologiczny (Trzy po trzy/Trójka)
Na zdjęciu: Stanisław Bareja oraz aktorzy Wiesław Gołas, Leon Niemczyk i Michał Szewczyk
Na zdjęciu: Stanisław Bareja oraz aktorzy Wiesław Gołas, Leon Niemczyk i Michał SzewczykFoto: PAP/CAF-Witold Rozmysłowicz

Przez cały dzień zachęcaliśmy Państwa do zabawy i sprawdzenia, jak dobrze znają Państwo twórczość kultowego reżysera.  Rozwiązanie quizu nastąpiło w specjalnym wydaniu audycji "Trzy po trzy", w którym gościem Mariusza Cieślika był Olaf Lubaszenko.

Czy udało się Państwu prawidłowo wybrać wszystkie odpowiedzi? Te właściwe wyświetlają się pogrubione. 

***

1. Bohater filmu "Poszukiwany, poszukiwana" (1972), który pędzi bimber, zakupy cukru uzasadnia tym, że oblicza procent cukru w cukrze w zależności od podziemnego promieniowania na dany terenie. W jednym sklepie, po rocznym leżeniu na półkach, cukier ma 80 procent cukru w cukrze, w drugim sklepie ma 90 procent cukru w cukrze. A ile procent cukru w cukrze ma sacharyna?
a) 99
b) 100
c) 500

2. Bohater filmu "Nie ma róży bez ognia" (1974), którego gra Jacek Fedorowicz, próbuje się pozbyć niechcianego lokatora, upijając go. Sobie nalewa zabarwionej na pomarańczowo wody, a Dąbczakowi, czyli Jerzemu Dobrowolskiemu, wódki. Co mówi ten ostatni, kiedy tłucze butelkę fałszywej pomarańczówki.
a) Nie czas żałować róż, gdy płoną kolce
b) Im dalej w las, tym więcej drzew
c) Jaka róża, taki cierń

3. Jan Kobuszewski, grający kierowcę w "Brunecie wieczorową porą" (1976) wykłada swojemu pomocnikowi, czym są siły przyrody w służbie człowieka. Chodzi o to jak zaoszczędzić czas i benzynę przy wywózce śniegu do Wisły.
a) Nie wyjeżdżać z bazy
b) Poczekać aż śnieg wszystko stopi
c) Trzeba przybliżyć Wisłę

4. W filmie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" (1978) w sekwencji sklepowej dochodzi do awantury o miejsce w kolejce. Komu ma powiedzieć niezadowolony klient "Pan tu nie stał"?
a) Swojemu szwagrowi
b) Żołnierzowi pod grobem nieznanego żołnierza
c) Zygmuntowi III Wazie

5. Co mówi pracownica lotniska Okęcie w "Misiu" (1980) na pytanie, o której odlatuje samolot do Londynu 11.05
a) Przecież wczoraj odleciał
b) Chyba o pierwszej
c) Najbliższy czynny taras widokowy jest we Wrocławiu

6. W serialu "Alternatywy 4" (1983) lokatorzy Kotek i Kołek dostali przydział na to samo mieszkanie i skarżyli się dozory Aniołowi, że to pomyłka. W odpowiedzi usłyszeli: "A w Charkowie dwóm mężczyznom dali ślub. Wszyscy mówili: pomyłka pomyłka!". 
a) A w papierach wszystko się zgadza
b) I po roku urodziły im się bliźniaki
c) Ale rozwodu nie dostali

Zobacz więcej na temat: Trójka Stanisław Bareja

Czytaj także

Druga twarz Stanisława Barei odkryta po 66 latach!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 07:55
Jest czarno-biała, trwa czternaście minut i jak przekonują ci, którzy ją widzieli, robi ogromne wrażenie. Mowa o studenckiej etiudzie Stanisława Barei – "Drugie sumienie" – pierwszym filmie reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy dekady po upadku PRL bareizmy wciąż żywe!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 06:45
Mistrz polskiej komedii zapewne nie śnił, że termin "bareizm" będzie synonimem absurdów dnia codziennego I to nie tylko w PRL-u, a w świecie nam współczesnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej kultowy z kultowych. Wybraliśmy najlepszy film Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:00
Stanisław Bareja – twórca kultowych filmów, prawdziwy geniusz komizmu, którego dialogi powtarza trzecie już pokolenie – skończyłby dziś 90 lat. Z tej okazji zaproponowaliśmy Słuchaczom Trójki zabawę. Który film wskazali jako najbardziej kultowy z kultowych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilian Kamiński o spotkaniu upamiętniającym 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:15
– Stanisław Bareja to dla mnie po prostu majster! Jego twórczość to elementarz dla scenarzysty, reżysera, aktora – mówi Emilian Kamiński aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica, w którym w 90. rocznicę urodzin reżysera odbędzie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez Program III Polskiego Radia.
rozwiń zwiń