Literacki Sopot na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 10:10
Od 18 do 22 sierpnia 2012 roku letnia stolica kraju zamieni się w prawdziwy literacki kurort. Do Sopotu zjadą wybitni pisarze, reportażyści, dziennikarze. Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalu literatury "Literacki Sopot" na naszej antenie!
Literacki Sopot na antenie Trójki
Foto: Fot.: mat. promocyjne

Festiwal literatury "Literacki Sopot" ma szansę stać się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. W programie znajdzie się blisko 50 wydarzeń kulturalnych związanych z promocją szeroko pojętej literatury i czytelnictwa. Do Sopotu przyjadą m.in.: Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader, Ignacy Karpowicz, Joanna Bator, Ewa Winnicka, Wojciech Tochman, Witold Szabłowski, Jurij Andruchowycz.
To festiwal idący z duchem czasu, którego zadaniem jest również ukazanie, obok nieskrywanej miłości do książki drukowanej, zmian zachodzących w obrębie czytelnictwa i formy książek. Nie zabraknie więc prezentacji audiobooków, e-booków (z możliwością ściągnięcia wybranego tytułu na telefon komórkowy) oraz narzędzi skierowanych m.in. do osób niewidzących, jak choćby programy odczytujące tekst.
"Literacki Sopot” to także kino prezentujące dokumenty o autorach i adaptacje literatury pochodzące ze zbiorów TVP Kultura oraz bogata scena muzyczna (tu m.in. najnowszy projekt Trzaski i Stasiuka oraz projekt Andruchowycz + Karbido).

Zparaszamy do słuchania relacji z festiwalu na naszej antenie w następujących audycjach:
- 18 sierpnia, sobota - "Radiowy Dom Kultury" (12.00 - 15.00);
- 19 sierpnia, niedziela - "Z najwyższej półki" (20.00 - 22.00);

- 20 sierpnia, poniedziałek - "Klub Trójki" (21.00 - 22.00).
Trójka jest patronem festiwalu.