Michał Nogaś z Trójki nagrodzony za miłość do książek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 16:42
Dziennikarz został laureatem PIK-owego Lauru 2012. Nagrodę otrzymał za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych.
Michał Nogaś
Michał NogaśFoto: Fot. Archiwum prywatne Michała Nogasia

Nagrodę dostał razem z profesorem Jerzym Jarniewiczem. Poetę, tłumacza i krytyka literackiego wyróżniono za promowanie książek i czytelnictwa w prasie. 

W imieniu Michała Nogasia nagrodę odebrała Barbara Marcinik, laureatka Lauru z 2006 roku i dziennikarka Trójki.

Zwycięzcy otrzymali statuetki PIK-owego Lauru dłuta profesora Bronisława Chromego i nagrody pieniężne w wysokości 5000 zł.

Michał Nogaś jest dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ze stacją związany od 2000 roku. W Trójce zajmuje się kulturą. Jest też kierownikiem Redakcji Publicystyki.

Razem z Wojciechem Włodarczykiem przygotowuje cykliczny program "Tym żył świat", który przedstawia najważniejsze wydarzenia współczesnego świata, w oparciu o radiowe zasoby archiwalne.

Michał Nogaś współtworzy "Radiowy Dom Kultury". W piątkowe poranki dyskutuje na antenie z Wojciechem Mannem o nowościach książkowych z "Trójkowym Znakiem Jakości", a raz w miesiącu, w niedzielne wieczory, prowadzi audycję "Z najwyższej półki", w ramach której rozmawia z pisarzami, krytykami oraz radzi po jakie pozycje wydawnicze sięgnąć, a których unikać.

W październiku 2009 roku został - na dwuletnią kadencję - członkiem radiowej Grupy ds. Kultury EBU. Jest pierwszym w historii dziennikarzem PR powołanym do tego grona i wybranym ponownie w roku 2011.

pik.org.pl, polskieradio.pl/tj

Czytaj także

Rzecz o upartych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 10:30
Na polskim rynku księgarskim pojawiła się książka włoskiej dziennikarki Cristiny de Stefano "Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Trójki dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 20:00
Co mają wspólnego Wojciech Mann z Brzydkim kaczątkiem, Barbara Marcinik z Jasiem i Małgosią, a Piotr Baron z Królewną Śnieżką? Wszyscy spotkali się na kartach wyjątkowej książki...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Masłowska: jestem obsesyjnie zainteresowana światem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 11:45
- Wiem, gdzie należy kierować uszy. Pisanie wzbudza we mnie permanentną czujność na to, co ludzie mówią, jak się zachowują - mówi Dorota Masłowska w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Jakub Kolski na zakręcie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 20:00
- Dużo jest w tym bohaterze ze mnie. On ma małe dziecko i ja je mam; on jest po rozwodzie; ja też - opowiada słynny reżyser o swojej nowej ... książce.
rozwiń zwiń