X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Puchar czterech kontynentów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 14:34
Organizatorzy, zawodnicy i kibice odliczają już nie dni, ale godziny do rozpoczęcia Pucharu Świata w Biegach Narciarskich na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W najbliższy weekend 18-19 stycznia 2014 r. na tutejszych trasach ścigać się będą zawodniczki i zawodnicy z 22 krajów.
W 2012 roku Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu kobiet na 10 km ze startu wspólnego techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.
W 2012 roku Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu kobiet na 10 km ze startu wspólnego techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.Foto: PAP/Grzegorz Momot

Oczywiście nie zabraknie w tej stawce Justyny Kowalczyk, która w swoje urodziny (19 stycznia) pobiegnie na swoim koronnym dystansie - 10 km klasykiem.

Dzięki rekordowej frekwencji zawody zasługują na miano generalnej próby przedolimpijskiej. Deszcz i ciepło w minionych tygodniach utrudniały zadanie organizatorom, ale nikt nawet przez moment nie dopuszczał myśli, że zawody zostaną odwołane. Na Polanę Jakuszycką śnieg jest dostarczany z tych miejsc w Jakuszycach, gdzie nie jest niezbędny, by zawody mogły się odbyć. - Zebrany śnieg usypaliśmy w 60 wielkich pryzm. Rozsypujemy go na trasie - wyjaśnia Dariusz Serafin z biura zawodów.

Nie znaczy to, że do czasu rywalizacji uczestnicy PŚ nie będą mogli trenować. Na trasach leży śnieg, co prawda niezbyt gruby (z soboty na niedzielę 11-12 stycznia spadło 7 cm świeżego puchu), ale da się po nim biegać na nartach. Zwłaszcza, że w akcję włączyli się miłośnicy biegania na nartach, którzy skrzyknęli się na portalu kochambiegowki.pl i Facebooku. Efekt? W poniedziałek, 13 stycznia, około 30 wolontariuszy przez kilka godzin wygarniało łopatami śnieg z lasu na trasy.

Ten trud na pewno doceni Justyna Kowalczyk, która właśnie w poniedziałek, 13 stycznia, zameldowała się w Szklarskiej Porębie i trenuje na jakuszyckiej trasie. - Warto pojechać na te zawody także dlatego, by fetować Justynę, i to w jej urodziny. Jej to się po prostu od nas wszystkich należy! – podkreśla Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PŚ.

Inną gwiazdą zawodów będzie przesympatyczna Kikkan Randall z Alaski, prawdziwa torpeda w sprincie, w którym jest zresztą aktualną mistrzynią świata w drużynie. Norweżki się nie zgłosiły, bo mają w tym samym czasie mistrzostwa kraju. Nie będzie również reprezentacji Szwecji.

Będą natomiast reprezentanci USA (wspomniana Kikkan Randall), Kanady (Ivan Babikow, Alex Harvey i Devon Kershaw), Rosji (Nikołaj Moriłow, Aleksiej Pietiuhow, Siergiej Ustiugow), Niemiec (Denise Herrmann, Kathrin Zeller, Jozef Wenzl) czy Włoch (Gaia Vuerich i Federicco Pellegrino) oraz Szwajcarzy (Dario Cologna), Węgrzy, Bułgarzy, Rumuni, Chińczycy, Australijczycy, Kazachowie. Dzięki temu rywalizację na Polanie Jakuszyckiej można określić jako wydarzenie globalne, bo gromadzące zawodników z czterech kontynentów.

Liczną reprezentację wystawi oczywiście nasz kraj, bo – jako gospodarzowi pucharowych zawodów – przysługuje nam dodatkowych dziesięć miejsc. Stąd prócz m.in. Justyny Kowalczyk, Sylwii Jaśkowiec i Pauliny Maciuszek wśród pań oraz Macieja Staręgi i Macieja Kreczmera wśród panów, nasze barwy reprezentować będą również juniorzy.

Zakup biletów

Do tej pory rozeszła się połowa z przeznaczonych do sprzedaży biletów, ale organizatorzy spodziewają się większego zainteresowania tuż przed zawodami, a zwłaszcza w weekend. Bilety można kupić na stronach: www.pucharswiata.com i www.eBilet.pl oraz w Biurze Turystyki Almar, ul. Jedności Narodowej 6 w Szklarskiej Porębie. Bilety kosztują 50, 70 i 130 zł.

Czytaj także

Szklarska Poręba szaleje! Kowalczyk zdeklasowała rywalki

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 15:35
Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kowalczyk: To był jeden z moich najlepszych sezonów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 19:03
Po trzech Kryształowych Kulach zdobytych z rzędu w narciarskim Pucharze Świata, tym razem Justyna Kowalczyk musiała zadowolić się drugim miejscem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PŚ w biegach narciarskich: impreza w Szklarskiej Porębie niezagrożona

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 20:38
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) potwierdziła oficjalnie, że zawody Pucharu Świata w biegach na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędą się zgodnie z planem, czyli 18 i 19 stycznia.
rozwiń zwiń