X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 10:16
Pierwsza edycja Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza jest kontynuacją Spotkań Poetów zorganizowanych pod patronatem krakowskich Noblistów.
Audio

Na pierwsze „Spotkanie Poetów Wschodu i Zachodu” w roku 1997 na zaproszenie Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza przybyło 20 poetów z Rosji, USA, Włoch, Irlandii, Szwecji, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski – w tym tak wybitni twórcy jak Paul Muldoon, Tomas Tranströmer, Natalia Gorbaniewska, Tomas Venclova i C.K. Williams. Spotkania posłużyły wymianie doświadczeń w nowych warunkach nieskrępowanego dialogu, jaki możliwy stał się po upadku systemów totalitarnych i muru dzielącego Wschód od Zachodu.

Drugie Spotkanie, zatytułowane „Poezja między piosenką a modlitwą”, stanowiło zwieńczenie Festiwalu „Kraków 2000”. Uczestniczyło w nim 19 poetów z Irlandii, Walii, Chin, Niemiec, Korei, Izraela, Rosji, USA, Słowenii, Litwy i Polski, w tym m.in. Noblista Seamus Heaney, Poeta Laureat USA Robert Hass, Reiner Kunze, Ko Un, Bei Dao, Aleš Debeljak, Jane Hirshfield i Siergiej Stratanowski. Obok związków poezji z muzyką głównym tematem Spotkania były inspiracje, jakie poezja czerpie z różnych tradycji religijnych i duchowych, a wśród uczestników byli twórcy związani z chrześcijaństwem, prawosławiem, judaizmem, buddyzmem koreańskim i Zen.

W ślad za Spotkaniami Poetów w latach 2002–2004 i 2006 za sprawą University of Houston czterokrotnie odbyły się w Krakowie Seminaria Poetyckie, w ramach których razem z 20 poetami amerykańskimi wystąpiło 18 poetów polskich. Do tej pięknej tradycji nawiązujemy, zapraszając wybitnych twórców z różnych kręgów kulturowych na pierwszy Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu
:

www.miloszfestival.pl