X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolosy (za rok) 2018

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 15:08
Największa impreza podróżnicza w Europie odbywa się w tym roku już po raz dwudziesty pierwszy. A czy ktoś jeszcze dzisiaj pamięta, jakie były początki OSPŻiA?
Kolosy 2019
Kolosy 2019Foto: mat. prasowe

Na pomysł wydarzenia, podczas którego podróżnicy, żeglarze, alpiniści i grotołazi mogliby się spotkać i zaprezentować swoje dokonania szerokiej publiczności, wpadł z końcem 1998 roku Janusz Janowski. Swoją koncepcją zaraził Jacka Olszewskiego z Urzędu Miasta Gdyni i w konsekwencji od 26 do 28 lutego 1999 roku w hali WTC Gdynia Expo odbyły się pierwsze gdyńskie Spotkania. Chyba nikt nie przypuszczał wtedy, że środowiskowa impreza rozrośnie się do takich rozmiarów, jakie ma dzisiaj. Od wielu lat OSPŻiA nazywane są popularnie Kolosami, bo to właśnie ceremonia wręczenia nagród za podróżnicze dokonania roku – statuetek Kolosów, jest od 2003 r. kulminacyjnym punktem programu imprezy. Organizatorami OSPŻiA są Miasto Gdynia i agencja MART z Krakowa. Impreza trwa trzy dni, a jej główną sceną jest od 2009 r. hala Gdynia Arena, w której od rana do wieczora, w sali mogącej pomieścić równocześnie ponad 4 tys. widzów, zaadaptowanej tak, by pełniła funkcję sali kinowej, odbywają się prezentacje najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów są wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autoramiksiążek czy targi sprzętu outdoorowego. Od 2015 r. prelekcje odbywają się także w liczących ponad 700 miejsc salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Kolosy (nagrody)

Honorowe nagrody przyznawane dorocznie przez Kapitułę Kolosów za dokonania zrealizowane (ukończone) w trakcie roku poprzedzającego werdykt. Przykładowo: Kolosy 2006 to nagrody przyznane podczas imprezy odbywającej się w marcu 2007 za osiągnięcia roku 2006. Kapituła, którą od roku 2010 wspiera ciało doradcze, Rada Kolosów, nagradza osiągnięcia w pięciu równorzędnych kategoriach: "Podróże", "Żeglarstwo", "Alpinizm", "Eksploracja
jaskiń" oraz "Wyczyn roku".

Super Kolos

Honorowa nagroda przyznawana co roku przez Kapitułę Kolosów (od zeszłorocznej edycji wspólnie z Honorową Kapitułą Kolosów) za całokształt osiągnięć lub w uznaniu wybitnego historycznego dokonania zespołowego, zazwyczaj w jego rocznicę.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka