X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Druga edycja "Dziedzińca Kultury" rusza 12 lipca

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:00
Mela Koteluk, Michał Urbaniak, Stanisław Soyka, Strojnowy czy Warszawskie Combo Taneczne – to gwiazdy drugiej edycji Dziedzińca Kultury – cyklu letnich imprez kulturalnych.
Plakat promocyjny wydarzenia Dziedziniec Kultury
Plakat promocyjny wydarzenia "Dziedziniec Kultury"Foto: Narodowe Centrum Kultury

Od 12 lipca, w każdy wakacyjny piątek Narodowe Centrum Kultury zaprasza na Krakowskie Przedmieście 15/17 na spotkanie z muzyką, tańcem, sztukami wizualnymi, literaturą i teatrem. W programie darmowe warsztaty, pokazy i koncerty.

– Przygotowaliśmy bogaty program edukacyjno-artystyczny składający się z pokazów i warsztatów dla osób w różnym wieku, także dzieci. Zapraszamy w każdy piątek do końca wakacji od godz. 15.00 na przedstawienia teatralne, warsztaty plastyczne, aktorskie czy muzyczne. Na Dziedzińcu Kultury można będzie tańczyć po królewsku i przy wiejskiej kapeli, posłuchać znanych dźwięków miasta i poznać muzyczne opowieści z daleka – zachęca dyrektor NCK.

Dziedziniec Kultury przed siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to okazja do: poznania technik gry aktorskiej, nauczenia się tańca afrykańskiego, menueta, kontredansa, oberka czy gry na egzotycznych bębnach, wykonania marionetki, scenografii dla domowego teatru lub eleganckiego wachlarza, przydatnego podczas letnich upałów, czy wreszcie namalowania muralu.

Line–up tegorocznej edycji "Dziedzińca Kultury" Line–up tegorocznej edycji "Dziedzińca Kultury"

Od godziny 21.00 na uczestników czekają koncerty gwiazd, reprezentujących różne gatunki i nurty muzyczne, m.in.: Meli Koteluk, Michała Urbaniaka, Stanisława Soyki, grup: Jazzpospolita i Strojnowy, Warszawskiego Combo Tanecznego, czy kwintetu muzyki dawnej Canor Anticus.

Jak dodaje prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK, sam tytuł wydarzenia to idea, która połączyła muzykę oraz działania edukacyjno–artystyczne.

– Etymologia słowa dziedziniec prowadzi nas do wielu znaczeń i zastosowań dla tej przestrzeni. To rozróżnienie stanowiło klucz dla skonstruowania programu kolejnych piątkowych odsłon Dziedzińca Kultury – wyjaśnia dyrektor NCK.

Już 12 lipca w ramach pierwszego z cyklu letnich imprez artystycznych uczestnicy będą mogli zobaczyć tańce dworskie i wziąć udział w warsztacie najbardziej reprezentacyjnych tańców okresu średniowiecza i renesansu. Nie zabraknie także ciekawostek o historii mody, obyczajowości, etykiecie, rzemiosłach zdobniczych oraz sztuce krawieckiej.

Wieczorem wystąpi zespół Canor Anticus, który za sprawą m.in. fidla (średniowiecznego instrumentu smyczkowego) czy skrzypiec barokowych przeniesie publiczność w świat muzyki dawnej.