"Love songs" - inna odsłona Vanessy Paradis

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:52
Na szóstym w karierze albumie Vanessa Paradis postanowiła pokazać coś zupełnie innego. "Love Songs" to miks popu i muzyki francuskiej Złotych Lat.
Vanessa Paradis Love Songs
Vanessa Paradis "Love Songs"Foto: Universal Music

‘’Love Songs’’ to połączenie zarówno otwartości jak i intymności. To prawdziwe historie miłosne, pełne sprzecznych emocji płynących prosto z serca artystki. Album - jak zapewnia jego wydawca Universal Music Polska - ukazuje nam szczerą, elegancką oraz poważną Vanessę Paradis.
Artystka do współpracy nad nowym krążkiem zaprosiła Benjamina Biolaya, który skomponował osiem z 20 piosenek zamieszczonych na dwupłytowym albumie. Płytę promuje utwór "Love Song":

Vanessa Paradis (ur. 1972 r.) - francuska piosenkarka, aktorka i modelka. Popularność przyniosła jej piosenka "Joe le taxi". Paradis nagrała ją mając 14 lat. Pierwszy album wydała w 1987 roku. Na płycie "M&J" znalazły się takie utwory jak: "Marylin et John", "Manolo Manolette" i "Coupe, coupe". Ostatnia jej płyta ukazała się w 2007 roku ("Divine Idylle"). W 2009 roku na półkach pojawił się krążek "Best of...".
Paradis na srebrnym ekranie zadebiutowała w filmie w reżyserii Jeana-Claude'a Brisseau "Noce Blanche" (1989). Rola zakochanej w nauczycielu nastolatki przyniosła jej Cesara w kategorii "najlepiej zapowiadająca się aktorka". Później wystąpiła m.in. w "Jak kochają czarownice", "Magiczna karuzela", czy "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie". Była też twarzą domu mody Chanel i Miu Miu.
Premiera płyty "Love Songs" 18 czerwca 2013 roku.
[mat. promocyjne, Wikipedia]

Czytaj także

Neo Retros “Listen To Your Leader”

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 11:49
9 maja - Święto Europy, Dzień Zwycięstwa, w przyszłości będzie również pamiętany jako dzień w którym Neo Retros wydali długo oczekiwany debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Haydamaky: rock na trąbkach i akordeonie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 12:00
O nowej płycie Haydamaky "No More Peace", która powstała z odnowionym składem muzyków opowiadał lider zespołu Oleksandr Jarmoła. Album ukazał się pod koniec marca pod patronatem Trójki.
rozwiń zwiń