X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogusław Linda czyta "Wschód" Andrzeja Stasiuka

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 13:27
Najnowsza książka Andrzeja Stasiuka jest jego kolejną literacką podróżą na wschód, tym razem - do źródeł systemu komunistycznego. Pisze w niej, że, kiedy był dzieckiem, nie wiedział, że żyje w komunizmie (tę niewiedzę dzieliliśmy z nim wszyscy: dziewczęta i chłopcy z tamtych lat).
Bogusław Linda czyta powieść Wschód Andrzeja Stasiuka
Bogusław Linda czyta powieść "Wschód" Andrzeja StasiukaFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

"Wschód" - znów - podobnie, jak pozostałe książki Andrzeja Stasiuka, zanurzony jest w jego biografii i – stanowi to jedną z tych cech jego pisarstwa, którą lubimy najbardziej. Cenimy bowiem autentyczność, obok swoistej językowej szarży i ironii, współgrających z momentami czystej liryki. We "Wschodzie" męski świat, pachnący "niskooktanowym paliwem" spotyka się z uniwersum, którego potęgę i urodę potrafi autor oddać za pomocą stylu niemalże elegijnego. Podróż, którą odbywamy wraz z autorem prezentowanej książki, odbywa się w różnych czasach i trzeba być uważnym, udając się w nią, bo autor je "podstępnie" wzajemnie przeplata. To samo czyni z odwiedzanymi po drodze krainami. Spotyka np. wielkie cielsko Rosji z miniaturową ojczyzną nad Bugiem, Irkuck ze wschodnią Warszawą.

Bogusław
Bogusław Linda w Trójce fot. Katarzyna Goleniewska/PR

Do głośnej lektury w Trójce zaprosiliśmy Bogusława Lindę. W tej roli jeden z najsłynniejszych polskich aktorów u nas debiutuje i pokazuje się od strony, której - może - jeszcze nie znamy.
Niespodzianka - nie będzie ani muzyki z tamtych, ani - tym bardziej - radzieckich pieśni. Spróbujemy tym samym nadać naszej lekturze uniwersalny wymiar. Czy nam się to uda, sprawdzimy.
Od poniedziałku do czwartku o 20.50.
Niespodzianka druga - w odcinku zwanym "zerowym" - 29 września!
Niespodzianka trzecia - głos Bogusława Lindy będzie od czasu do czasu napotykał głos Andrzeja Stasiuka (zarejestrowany podczas rozmowy Michała Nogasia z autorem "Wschodu" w Wołowcu)
Zapraszamy:
Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Mateusz Patyk, Wojciech Dorosz i Andrzej Brzoska - reżyser dźwięku.
Książkę opublikowało Wydawnictwo Czarne.