Joanna Szczepkowska - "Kocham Paula McCartneya"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2008 11:16
"Kocham Paula McCartneya" to przewrotna i zaskakująca historia o poszukiwaniu siebie, pełna szczegółów z epoki PRL- u, inspirowana piosenkami Beatlesów.

Marianna, słynna polska dziennikarka, dostaje przesyłkę z tajemniczymi zdjęciami sprzed lat. Żeby rozwikłać ich sekret, powraca do czasów dzieciństwa, spędzonego w latach sześćdziesiątych na warszawskiej Ochocie. Obdarzona wyobraźnią Marianna wymyśliła sobie wtedy starszego brata. Ku swemu zdumieniu odkrywa po latach, że jego "istnienie" skomplikowało losy wielu ludzi i przyczyniło się do tragedii.

Niezwykły los spotkał również zaginioną amerykańską lalkę - przedmiot powszechnego pożądania. Ponowne spotkanie z dawnymi przyjaciółkami wyjaśni wiele spraw i całkowicie odmieni życie bohaterki.

Na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku przed 21:00.

Czytają: autorka - Joanna Szczepkowska - i córka autorki - Hanna Konarowska.
Zapraszamy! Baszka Marcinik i Piotr Bronek Bronowicz.

Czytaj także

Zagubiony kosmonauta. Zapiski antyturysty

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2008 12:14
Stary spękany beton, strzępy folii, smród, rdza, nędza cywilizacji, karykatura kultury, szczyny, zdechły lis i szara jak cement nuda. To wysypisko współczesności w Kalderowskiej wizji ma przypominać pustynię, na którą udawali się dawni mistycy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

w TPK 30 września 2008

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2008 00:00
Pierwsze po wakacjach wydanie TPK z książką w roli głównej. - Sezon zaczynają nagrody literackie, których jest coraz więcej. - Najmłodsza nazywa się Cogito i jest Literacką ...
rozwiń zwiń