Eduardo Mendoza - Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2009 17:09
W roku I n.e. pewien niewydarzony rzymski patrycjusz Pomponiusz Flato, filozof z zamiłowania, wprawny orator o duszy detektywa przypadkiem trafia na rubieże Cesarstwa Rzymskiego, do Palestyny. Szuka źródła o cudownych właściwościach...

Eduardo Mendoza - Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa na antenie Trójki od poniedziałku do piątku tuz przed południem.

Eduardo Mendoza przedstawia alternatywną wizję początków naszej ery.

... ale jedyne, co znajduje, to problemy gastryczne. Nieprzychylny los wypłatał mu figla i gdyby nie pewien chłopiec o imieniu Jezus składający propozycję nie do odrzucenia, z Pomponiuszem byłoby krucho, a ktoś niepowołany skończyłby żywot na krzyżu. Mały urwis zleca Rzymianinowi śledztwo w sprawie zabójstwa niejakiego Epulona, o które oskarżony został Józef, mąż Marii i ojciec Jezusa.

Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa jest jednym wielkim mrugnięciem oka do czytelnika. Autor żongluje historycznymi faktami, imionami i miejscami, tworząc komiczny historyczny miszmasz i zapraszając do spojrzenia na początek naszej ery w nieco mniej zobowiązujący sposób.

Na naszej antenie powieść czytają Małgorzata Braunek, Wojciech Pszoniak i Wojciech Brzeziński, a przygotowali ją dla Państwa Baszka Marcinik i Janusz Deblessem.

 

Czytaj także

Kat z Listy Schindlera

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2010 20:09
Pochodzący z Wiednia Göth rozpoczął karierę w SS na w 1940 r. Trzy lata później za zasługi otrzymał komendanturę nowo powstającego obozu w Płaszowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór z literaturą arabską

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 20:09
Magda Mikołąjczuk zaprasza do spotkania z literaturą Sudanu. W audycji recenzją powieści "Sezon migracji na północ” At-Tajjiba Saliha.
rozwiń zwiń