X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pozwólcie pieskom

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 15:00
Ninateka – Avant Art 2019 – nowa książka Bolesława Chromrego – CK ZAMEK – Eklektik Session.
Pozwólcie pieskom przyjść do mnie Autor: Bolesław Chromry
"Pozwólcie pieskom przyjść do mnie" Autor: Bolesław ChromryFoto: mat. promocyjne

"Pozwólcie Pieskom Przyjść do Mnie" Autor: Bolesław Chromry "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie" Autor: Bolesław Chromry

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Szydłowska przypomina o wspaniałych zasobach Ninateki. Bezpośrednim powodem jest inauguracja sezonu teatralnego. W każdy czwartek o godz. 20.00 będzie można bezpłatnie oglądać głośne spektakle: "Nasza klasa" w reżyserii Ondrej Spišáka (na podstawie dramatu Tadeusza Słobodzianka) "Narty Ojca Świętego" Piotra Cieplaka (na podstawie prozy Jerzego Pilcha) oraz "Małe zbrodnie małżeńskie" w reżyserii Krystyny Jandy. Reszta tytułów została wybrana przez użytkowników Ninateki w ramach głosowania i będą to: "Zapomniany diabeł" Tadeusza Lisa oraz "Antygona w Nowym Jorku" Kazimierza Kutza. Agnieszka Obszańska zaprasza nas dzisiaj na festiwal Avant Art 2019 – odsłonę warszawską.

AvantArt Festival 2019 Avant Art Festival 2019

Wkraczając w nowy wymiar. Twórczość Sophie Taeuber-Arp. Wkraczając w nowy wymiar. Twórczość Sophie Taeuber-Arp.

Naszym dzisiejszym gościem jest grafik i rysownik, szybki i ostry komentator rzeczywistości. Bolesław Chromry wydaje właśnie książkę zatytułowaną "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie". To historia satyryczna i kryminalna… O książce autor rozmawia z Janem Niebudkiem. Janek przygotował też dla nas przegląd propozycji teatralnych.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 28 września >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 28 września >>>

Do Poznania jedziemy, by wejść do świata artystycznej awangardy. Wystawa w CK ZAMEK zaprezentuje dorobek Sophie Taeuber-Arp z okresu od końca lat 20. XX wieku do przedwczesnej, tragicznej śmierci artystki w styczniu 1943 roku. W tych latach artystka wypracowała swój charakterystyczny, unikalny styl i zbudowała świadomość siebie jako wolnej, nieograniczonej konwencjami twórczyni. Sophie Taeuber-Arp znalazła się w gronie artystów nowoczesnych z kręgu abstrakcji i konstruktywizmu, takich jak: Hans Arp, Alexander Calder, Joan Miró czy Katarzyna Kobro.

Wracamy do muzyki z Michałem Margańskim. Nadchodzi wrocławski festiwal Eklektik Session, tradycyjnie, w unikatowych lokalizacjach miasta. Hasłami przewodnimi w tym roku są pojęcia Domu i Tożsamości [Home & Identity]. Kolejne odsłony festiwalu podsumowuje jedyna w swoim rodzaju Eklektik Orchestra, realizując wszystkie założenia platformy ES. Finałowy zespół co roku występuje w innym, niepowtarzalnym składzie, z udziałem gości festiwalu z pogranicza wielu stylistyk, reprezentujących odmienne kultury.

Ekletktik Session Ekletktik Session

Na deser czytamy z Mateuszem Matyszkowiczem i przebiegamy przez wydarzenia w telefonicznym skrócie. Dzisiaj Wrocław, Kraków i Kufer Pełen Dziedzictwa...

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 28.09.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Zobacz więcej na temat: książki satyra Płyty