RDK z Iskierką!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2011 00:33
Przyjechaliśmy bardzo zimny (!) Górny Śląsk.. Bo chcemy jak najlepiej zaśpiewać i chcemy sprawdzić jak przebiega Ars Cameralis!
RDK z Iskierką
Foto: Fot.: mat. promocyjne

/

Przed nami zadanie nie lada: godnie reprezentować Trójkę podczas koncertu charytatywnego, organizowanego przez Fundację Iskierka! W Teatrze Rozrywki w Chorzowie wystąpią: Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, Renata Przemyk, Grupa MoCarta, Oszibarack i… Chór Dziennikarzy. Za nami pierwsze ciężkie profesjonalne próby (piątek), a dziś – ciąg dalszy i to przez cały dzień (z dwugodzinną przerwą na spotkanie w RDK-u). Dyryguje Piotr Sutt, chórzystów "instruuje" Grzegorz Rubin, a my staramy się czysto zaśpiewać! Między innymi "Mazura" z "Halki", co wydaje się niemożliwe… Piątkowe próby zarejestrowaliśmy, fragment w tym wydaniu audycji. W chórze – poza nami – liczna reprezentacja śląskich dziennikarzy (większość lokalnych redakcji) i Szymon Majewski. Jeśli będą Państwo w Chorzowie w tę sobotę i zechcą wesprzeć Iskierkę, zapraszamy do Teatru Rozrywki o 17:00. My damy z siebie wszystko! Więcej o działaniu fundacji: www.fundacjaiskierka.pl

 

Katowice i okolice - to tradycyjny obszar działania festiwalu Ars Cameralis. Festiwal będzie w przyszłym roku obchodził 20 urodziny, w tym zmierza już do finału. Dużo się działo, jest o czym opowiadać!

Spotkamy także Anię Dudzińską i opowiemy o kolejnym ciekawym budynku... Sprawdzimy co słychać w Rondzie Sztuki a co na Camerimage.

 

Na "Radiowy Dom Kultury" zapraszamy od 12.00 do 14.00. Do usłyszenia!

szydłowska&obaszańska&nogaś