X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedyś to było stylowo! Zobacz projekt "Foto-soc-dizajn"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 15:44
Fotografia designu z lat 50. i 60. to mało znana, ale fascynująca działka. Zdjęcia z wystaw, z dworców i z pierwszych supersamów obejrzeć można w Warszawie.
Audio
Tadeusz Sumiński, Dworzec Warszawa Śródmieście, 1963
Tadeusz Sumiński, Dworzec Warszawa Śródmieście, 1963Foto: Galeria Asymetria

- Za najwyższą wartość w fotografii uważam jej dokumentalność, ale nie potrafię pozbyć się chęci estetyzowania - mówił fotograf Tadeusz Sumiński, który zdjęcia dworców warszawskich robił w latach 50. i 60. do szuflady. Po raz pierwszy obejrzeć je można na wystawie "Foto-soc-dizajn" w stołecznej Galerii Asymetria.

To projekt, którego zamierzeniem jest przyjrzenie się historii szczególnego gatunku fotograficznego – fotografii dizajnu. A zwłaszcza tej pstrykanej w roku 1957, w czasie najważniejszego w okresie odwilży pokazu designu, czyli Ogólnopolskiej Wystawy Architektury Wnętrz w warszawskiej Zachęcie.

- Chcemy odkryć na nowo intrygującą, ale mało znaną część dorobku polskich fotografików, a przy okazji ukazać historię polskiego XX-wiecznego dizajnu z innej niż
dotychczas perspektywy - piszą twórcy wystawy.

Na wystawie oprócz fotografie Tadeusza Sumińskiego, a także te Zbigniewa Dłubaka, Wojciecha Plewińskiego i Eustachego Kossakowskiego. Tego ostatniego interesował fotoreportaż łączony z surrealizmem...

- Jego rejestracja otwarcia Supersamu jest czysto surrealistyczna w aspekcie politycznym - opowiada kurator Rafał Lewandowski w "Radiowym Domu Kultury" - Przy tych genialnie ułożonych na półeczkach przedmiotach widzimy oficjeli, którzy się przyglądają, natomiast cały tłum jest przylepiony do szyby. Widzimy obraz epoki.


usc

Czytaj także

Od LA po NY. Wehikułem czasu z fotoaparatem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 11:09
Czarno-białe zdjęcia mieszkańców małych miast, dzieci kwiatów, portrety pierwszych feministek, wiece walczących o prawa Afroamerykanów. Wieloletni szef słynnej Agencji Magnum pokazuje w Warszawie swój intrygujący fotoreportaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanley Kubrick - nastoletni czarodziej z fotoaparatem

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 13:28
Spielberg powiedział o nim, że nikt nigdy nie kręcił filmów lepiej. Ale zanim stał się reżyserem, Stanley Kubrick pracował jako fotoreporter. Zachowało się 10 tysięcy jego zdjęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na styku fotografii i poezji

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 14:38
Zdjęcie i tekst nieźle się uzupełniają, ale czasem to, co uchwyci fotograf zaczyna w tomiku żyć własnym życiem. Warszawska galeria prezentuje prace czwórki fotografów, których do działania inspirowała poezja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dbać o starą fotografię?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:30
Jak uporządkować domową kolekcję zdjęć, które kiedyś pstryknął wuj, babcia czy pradziadek? Fundacja Archeologia Fotografii organizuje warsztaty, które pomogą zadbać o stare negatywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nierzeczywista Polska ze starej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 09:50
Z jednej strony powody do dumy, z drugiej - analfabetyzm i zapóźnienie cywilizacyjne. Oto dwa oblicza Polski międzywojennej, dwa różne światy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bak benzyny, trochę wody i fotoaparat = zdobywamy USA

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 18:00
Wynająć samochód i ruszyć po drogach i bezdrożach Ameryki. Brzmi banalnie, ale jednak kusi. Michał Grochowiak miał 20$ w kieszeni, kupił benzynę, trochę wody. Jego zdjęcia można teraz oglądać w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archiwum zdjęć z New York Timesa trafiło do sieci

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 14:37
Miłośnicy fotografii mają powody do zadowolenia. W internecie ruszył blog z archiwami New York Timesa, a Muzeum Etnograficzne w Krakowie zainicjowało pewien bardzo ciekawy projekt. Więcej można było się dowiedzieć ze "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Dziwisz bohaterem Prasowego Zdjęcia Roku

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 19:09
Marek Lasyk z agencji Reporter sfotografował kardynała Stanisława Dziwisza w dniu wyborów, tuż po głosowaniu.
rozwiń zwiń