Neony "Teraz"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 04:00
Pod koniec 2019 ukazało się najnowsze wydawnictwo grupy Neony zatytułowane "Teraz".
Neony
NeonyFoto: mat. prasowe

Neony "Teraz" Neony "Teraz"

Neony raz nerwowe i neurotyczne, czasem kontemplacyjne, ale czujnie obserwujące meandry miejskich zakamarków, częściej nie wprost opisujące to, co rozświetla się na chwilę... złudzenia, oczekiwania, raczej szybkie kadry z ręki niż cyfrowe Taj Mahal.

Youtube/Zespół Neony

Neony to zespół oparty na gitarowym brzmieniu, jednak stroniący od nawiązań do klasyki i typowych riffów rockowych. Do tekstów przykładają równie wielką wagę, co do muzyki.

Zdążyli nauczyć się siebie i stworzyć swój styl. Neony ciężko umieścić w mainstreamie, z drugiej strony przez piosenkowy charakter nie są zupełnie off.

Istnieją od 10-ciu lat. Zadebiutowali w Jarocinie, odbili się od festiwali takich jak Opole po Openera. Nagrali 3 płyty. Przeszli drogę od wydawnictwa na własną rękę, przez majorsa, po absolutną niezależność w temacie wydawniczym i produkcyjnym. Ostatnią płytę tworzyli tak jak lubią: analogowo, live, na taśmę 8-śmio śladową, sami realizując nagrania. Uwielbiają stare instrumenty, produkują winyle metodą wycinania, w poligrafii używają fotografii otworkowej swojego autorstwa. Robią wszystko w swoim tempie, nie zważając na trendy i koniunkturę. Jedno jest pewne. Są warci większych scen, większej publiczności i większej uwagi. Poznajcie Neony!

Lista utworów:

1. Teraz
2. Mokra szybka
3. Wyjeżdżam
4. Ona
5. Debet
6. Napalm
7. DJ Kot
8. Myśli się dusza
9. W chowanego
10. Orbita baru

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka płyta