Płyty tygodnia: 12-18 marca

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 04:00
Przed południem: Artur Andrus - Myśliwiecka; po południu: Paul McCartney - Kisses On The Bottom.
Audio
  • O płytach tygodnia rozmawiają Michał Margański i Marek Niedźwiecki
Artur Andrus
Artur AndrusFoto: W. Dorosz/Polskie Radio

Przed południem: Artur Andrus - "Myśliwiecka"

To płyta, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki. Głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno takie, które są już znane ("Piłem w Spale, spałem w Pile", "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", "Cieszyńska), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń "Dam ci ptaszka" wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo – skinowa "Glanki i pacyfki"). Płyta ukazała się 5 marca 2012.

Oczywiście nie musimy tłumaczyć skąd tytuł płyty, gdyż jest to doskonale znany słuchaczom adres Trójki, gdzie Artur Andrus prowadzi "Akademię Rozrywki".  "Myśliwiecka" to płyta pamiątkowa. Z paru lat i jednego miejsca. Nagrana w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 

/

Utwory na płycie: 1. Piłem w Spale, spałem w Pile 2. Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie 3. Duś, duś gołąbki 4. Dam ci ptaszka 5. Życie jest dziwne 6. Ballada o wyważonym koniu księcia Józefa 7. Czarna Helena po roku 8. Manifest niełatwej rezygnacji 9. Wiersz o tym, że każdy prawdziwy mężczyzna 10. Piosenka o podrywie na misia 11. Królowa nadbałtyckich raf 12. Petersburg 13. Cieszyńska 14. Glanki i pacyfki

 

Po południu: Paul McCartney - "Kisses On The Bottom"

Nowy album "Kisses on the Bottom" to zbiór standardów, przy których wychowywał się Paul McCartney . Wzbogacą go dodatkowo dwie autorskie kompozycje McCartneya: "My Valentine" i "Only Our Hearts". 

Tytuł "Kisses On The Bottom" pochodzi z otwierającej album piosenki "I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter" nagranej w 1935 roku przez Fatsa Wallera. Gościnnie wystąpili na płycie Eric Clapton i Stevie Wonder , w piosenkach "My Valentine" i "Only Our Hearts". Clapton pojawił się także w utworze "Get Yourself Another Fool". Współproducentem płyty jest zdobywca Grammy Tomy Li Puma znany ze współpracy m.in. z Dianą Krall, która także pojawia się gościnnie na płycie.

Album będzie dostępny w wersji standardowej (14 nagrań) oraz w wersji Deluxe (z dwoma dodatkowymi nagraniami: "Baby’s Request" oraz "My One And Only Love"). Na płycie w wersji Deluxe oprócz dwóch dodatkowych utworów znajdzie się także kod umożliwiający ściągnięcie koncertu z Capitol Studio (dostępny od 14 lutego na stronie www.paulmccartney.com), a także obszerne notki i dodatkowe materiały, jak np. trzy pocztówki.

Album dostępny  także   w wersji vinylowej i elektronicznej.

 

Lista utworów - Standard CD (14 tracks): 1. I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter 2. Home (When Shadows Fall) 3. It’s Only A Paper Moon 4. More I Cannot Wish You 5. The Glory Of Love 6. We Three (My Echo, My Shadow And Me) 7. Ac-Cent-Tchu-Ate The Positive 8. My Valentine 9. Always 10. My Very Good Friend The Milkman 11. Bye Bye Blackbird 12. Get Yourself Another Fool 13. The Inch Worm 14. Only Our Hearts

Premiera albumu - 14 lutego 2012.