Trójka w raju dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:45
Kuba Strzyczkowski dopłynął do mety samotnego rejsu, którą jest wyspa Gwadelupa w archipelagu Małych Antyli. Jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców? Relacjonuje Marcin Łukawski.
Audio
  • Kocham to miejsce i tych ludzi - donosi Paweł od 5 lat mieszkający na Karaibach
Kuba na jachcie Delphia Trójka. Widok na wyspę Gwadelupa, gdzie redaktor Strzyczkowski zakończył rejs.
Kuba na jachcie Delphia Trójka. Widok na wyspę Gwadelupa, gdzie redaktor Strzyczkowski zakończył rejs.Foto: fot. M. Łukawski/PR

- Całe Karaiby to raj dla żeglarzy, ale nie tylko. Bo nawet jeśli ktoś nie żegluje, może się tu wybrać i odpocząć. Mieszkańcy świętują przy każdej okazji, ludzie są bardzo przyjaźni i pozytywnie nastawieni do życia - donosi trójkowy redaktor.

Uśmiech, energię i spokój mieszkańców docenia Paweł, który już od 5 lat mieszka na Karaibach. A wykładowca jednego z antylskich uniwersytetów Jacek Dal dodaje, że tu polubić można nawet swoistą powolność w załatwianiu spraw urzedowych. - Trzeba się przyzwyczaić, że na załatwienie spraw rezerwuje się pół dnia, że na poczcie spędzimy kilka godzin, ale dzięki temu ludzie sie spotykają, rozmawiają - wyjaśnia.

Jak doszło do założenia na Gwadelupie Instytutu im. Chopina? Jakie atrakcje czekają na turystów i co najbardziej podoba się Marcinowi Łukawskiemu? Dowiesz się słuchając całej relacji, w której o wyspie opowiadał także Grzegorz Beer.

Jak przebiegał samotny rejs Pana Kuby - czytaj i słuchaj >>>

W poniedziałek, 17 grudnia o godzinie 14.55 na warszawskim lotnisku im. F. Chopina koledzy z radiowej Trójki, Słuchacze i przyjaciele powitają powracającego samolotem Kubę Strzyczkowskiego. Trójka zaprasza do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkich Słuchaczy i zainteresowane redakcje.

Czytaj także

Kuba, rekiny i beczka paniczka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 09:59
Na jachcie Delphia Trójka zaskakuje mnogość środków bezpieczeństwa: koła ratunkowe, tratwa, tyczki i rzutki, plansze z procedurami i mała niepozorna beczka przypominająca beczułkę Kubusia Puchatka ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski przepłynął samotnie Atlantyk!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 20:40
- 24 dni i kilkanaście godzin mi to zajęło.Trochę długo, może gdybym popłynął trasą północną byłoby szybciej. Ale ja się z nikim nie ścigałem. Ścigałem się tylko z marzeniami - mówi dziennikarz Trójki, który przybił do Mariny Pointe a Pitre na Gwadelupie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: Gagarin miał gorzej

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 19:25
- Kochani, nie przesadzajmy, Gagarin miał gorzej! Nic takiego się nie stało. Po prostu przepłynąłem sobie Atlantyk. Spełniłem marzenie, jeszcze kilka marzeń w zanadrzu mam. Ich realizacja to nie jest prosta sprawa, ale trzeba próbować. Mamy tylko jeden bilet na to życie – mówi dziennikarz Trójki, który przybił do Mariny Pointe a Pitre na Gwadelupie.
rozwiń zwiń