Na tej wyspie wylądował Kolumb

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 17:15
- Mam wrażenie, że gdzieś niedaleko jest jeszcze odciśnięta stopa Pana Krzysztofa - donosi z Kuba Strzyczkowski z Gwadelupy.
Audio
Plaża na Gwadelupie
Plaża na GwadelupieFoto: fot. Raïssa B./flickr.com/lic. CC BY 2.0

Dokładnie o godz. 2.37 czasu polskiego w niedzielę 9 grudnia Kuba Strzyczkowski dopłynął do Gwadelupy na Karaibach.

Jak przebiegały przygotowania i sam rejs dowiesz się ze strony rejskuby.polskieradio.pl >>

- Krzysztof Kolumb miał ogrom odwagi, był strasznie uparty, nieprzejednany i miał trudny charakter, źle traktował załogantów - mówi nasz wilk morski.

Gwadelupę Kolumb odkrył podczas swojej II wyprawy (1493–96), dla upamiętnienia tego wydarzenia na wyspie postawiono jego pomnik.

Kuba Strzyczkowski wraca do Polski 17 grudnia! O godzinie 14.55 na warszawskim lotnisku im. F. Chopina witać go będą koledzy z radiowej Trójki, Słuchacze i przyjaciele. Trójka zaprasza do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkich chętnych.

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski przepłynął samotnie Atlantyk!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 20:40
- 24 dni i kilkanaście godzin mi to zajęło.Trochę długo, może gdybym popłynął trasą północną byłoby szybciej. Ale ja się z nikim nie ścigałem. Ścigałem się tylko z marzeniami - mówi dziennikarz Trójki, który przybił do Mariny Pointe a Pitre na Gwadelupie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: cały czas śpię na jachcie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 16:47
– Na jachcie Delphia Trójka jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia: prace bosmańskie, sprzątanie, mycie łódki, pakowanie – mówił dziennikarz Trójki, który samotnie opłynął Atlantyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w raju dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:45
Kuba Strzyczkowski dopłynął do mety samotnego rejsu, którą jest wyspa Gwadelupa w archipelagu Małych Antyli. Jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców? Relacjonuje Marcin Łukawski.
rozwiń zwiń