X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kobiety na pewno będą współrządzić. Ważne, żeby robiły to dobrze!"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:34
W Polsce co trzecią firmą kieruje kobieta. To znakomity wynik. Warto jednak zauważyć, że jest ich już znacznie mniej we władzach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Problem tkwi w systemie edukacji.
Audio
  • Bardzo Ważny Projekt (Trójka) Vital Voices Poland: potencjał kobiet mógłby być znacznie lepiej wykorzystany w naszej gospodarce
Firma
FirmaFoto: Glow Images/East News

Daria Gołębiowska- Tataj z Vital Voices Poland nie ma wątpliwości. - Kobiety na pewno będą współrządzić i ważne, żeby robiły to dobrze – uważa. Jej zdaniem w naszej gospodarce potencjał kobiet mógłby być znacznie lepiej wykorzystany.

System edukacyjny zabija ambicje

Ważne jest, żeby szkoła kształtowała wzorce silnej kobiety. – Tymczasem małe dziewczynki mają takie same marzenia jak chłopcy. Potem coś się zmienia. I ambicje w młodych kobiet są znacznie mniejsze – wyjaśnia gość.

Jesteśmy globalnym społeczeństwem

Vital Voices Poland to część globalnej organizacji, które została założona w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. - Organizacji przyświeca prosta zasada: prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka – wyjaśnia Gołębiowska- Tataj. – Dziś w Polsce to jest oczywiste. Jednak powinniśmy patrzeć na świat przez pryzmat globalnego społeczeństwa – dodaje.

Więcej o programie Vital Voices Poland oraz o programie Grasz o staż dowiesz się słuchając audycji "Bardzo Ważny Projekt".

abo