Pokolenie Y - nie tak miał wyglądać ich start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:47
Dla tej generacji zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne. Często mówi się, że to pokolenie stracone, przegrane, zmarnowane, złamane.
Audio
  • Dla młodych ludzi zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne (Pokolenie Y/Trójka)
Czy w dzisiejszym świecie da się zachować optymizm?
Czy w dzisiejszym świecie da się zachować optymizm? Foto: Glow Images/East News

Gabriela Darmetko, autorka audycji "Pokolenie Y", podkreśla, że młodzi ludzie zdają sobie sprawę, iż ich dziadkowie i rodzice mieli trudniej.

Dr Jacek Zakrzewski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zauważa, że o straconych pokoleniach mówiło się już wiele razy, przy różnych okazjach. Określano tak na przykład generację, której młodość przypadła na czasy II wojny światowej, czy komunizmu. 

- Pokolenie Y to pokolenie stracone na tyle, na ile procesy gospodarcze, które generują miejsca pracy, będą  złe. Natomiast jest ono otwarte, biegłe w nowych technologiach - twierdzi ekspert.

Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35.

Czytaj także

"Pokolenie Y" - bycie offline jak wykluczenie?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 13:05
- Strach przed odcięciem internetu (FOMO) to problem z akceptacją braku kontroli, bo odcięcie od informacji powoduje, że nie wiemy, co się dzieje, co robią nasi znajomi - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodym nie wystarcza płaca minimalna

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 12:43
Z badania firmy Deloitte wynika, że 55 proc. młodych Polaków ocenia sytuację na rynku pracy jako złą. Nie przekłada się to jednak na skromniejsze oczekiwania względem pracodawców. W pierwszej pracy młody Polak chce zarabiać 2,8 tys.zł
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y jest odporne na reklamę? Nie każdą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:53
Członkowie pokolenia y od dziecka byli bombardowani reklamami. Jednak, a może właśnie dlatego, nie są łatwym celem dla reklamodawców. Jak walczyć o ich uwagę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi coraz częściej myślą o wolontariacie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 12:15
Akcja "Orzeł może" to doskonały moment, aby opowiedzieć, że młodym się chce. - Coraz więcej młodych ludzi chce odpowiedzialność wziąć na siebie i zaczyna myśleć: "zróbmy coś razem" - opowiada Tomasz Bratek, dyrektor Programu "Młodzież w działaniu".
rozwiń zwiń