X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokolenie Y - nie tak miał wyglądać ich start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:47
Dla tej generacji zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne. Często mówi się, że to pokolenie stracone, przegrane, zmarnowane, złamane.
Audio
  • Dla młodych ludzi zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne (Pokolenie Y/Trójka)
Czy w dzisiejszym świecie da się zachować optymizm?
Czy w dzisiejszym świecie da się zachować optymizm? Foto: Glow Images/East News

Gabriela Darmetko, autorka audycji "Pokolenie Y", podkreśla, że młodzi ludzie zdają sobie sprawę, iż ich dziadkowie i rodzice mieli trudniej.

Dr Jacek Zakrzewski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zauważa, że o straconych pokoleniach mówiło się już wiele razy, przy różnych okazjach. Określano tak na przykład generację, której młodość przypadła na czasy II wojny światowej, czy komunizmu. 

- Pokolenie Y to pokolenie stracone na tyle, na ile procesy gospodarcze, które generują miejsca pracy, będą  złe. Natomiast jest ono otwarte, biegłe w nowych technologiach - twierdzi ekspert.

Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35.

Czytaj także

"Pokolenie Y" - bycie offline jak wykluczenie?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 13:05
- Strach przed odcięciem internetu (FOMO) to problem z akceptacją braku kontroli, bo odcięcie od informacji powoduje, że nie wiemy, co się dzieje, co robią nasi znajomi - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodym nie wystarcza płaca minimalna

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 12:43
Z badania firmy Deloitte wynika, że 55 proc. młodych Polaków ocenia sytuację na rynku pracy jako złą. Nie przekłada się to jednak na skromniejsze oczekiwania względem pracodawców. W pierwszej pracy młody Polak chce zarabiać 2,8 tys.zł
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y jest odporne na reklamę? Nie każdą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:53
Członkowie pokolenia y od dziecka byli bombardowani reklamami. Jednak, a może właśnie dlatego, nie są łatwym celem dla reklamodawców. Jak walczyć o ich uwagę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi coraz częściej myślą o wolontariacie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 12:15
Akcja "Orzeł może" to doskonały moment, aby opowiedzieć, że młodym się chce. - Coraz więcej młodych ludzi chce odpowiedzialność wziąć na siebie i zaczyna myśleć: "zróbmy coś razem" - opowiada Tomasz Bratek, dyrektor Programu "Młodzież w działaniu".
rozwiń zwiń