Michał Marczak: dzięki Talentom Trójki złapałem wiatr w żagle

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 15:05
- Na początku nie jest łatwo. Wsparcie, które otrzymałem było bardzo budujące. Przekonać ludzi do swoich pomysłów jest dużo prościej jeśli się ma Trójkę za sobą - opowiada w "Wykrywaczu Talentów" laureat nagrody w kategorii Film za rok 2011.
Audio
  • Michał Marczak laureat Talentów Trójki opowiada o swoich kolejnych projektach (Wykrywacz Talentów/Trójka)
Laureaci Talentów Trójki w 2011 roku(od lewej): Michał Marczak, Karina Marusińska, Marcin Hycnar
Laureaci Talentów Trójki w 2011 roku(od lewej): Michał Marczak, Karina Marusińska, Marcin HycnarFoto: fot. PR/Wojciech Adam Jurzyk

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Talenty Trójki". O tym co nagroda zmieniła w jego życiu opowiadał w "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki, laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne >>> gościliśmy także Piotra Złotorowicza, laureata Talentów Trójki w kategorii Film w roku 2012, który szykuje swój debiut fabularny.

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

Michał Marczak został wyróżniony w drugiej edycji nagrody w 2011 roku za dokument "Drugi koniec Rosji". Jego kolejny obraz "Fuck For Forest" został wybrany najlepszym dokumentem Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film pokazuje działalność organizacji FFF, która gromadzi pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w internecie. Zamiary, cel - szczytny. Sposób pozyskania pieniędzy - dla wielu osób kontrowersyjny, choć jak się okazuje - skuteczny - zebranych środków naprawdę jest dużo. Przełomowym momentem filmu jest wyprawa do Amazonii i spotkanie z miejscową ludnością, której grupa chce pomóc...

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Film swoją premierę miał w Rotterdamie, potem mogli go zobaczyć widzowie w USA i we Francji, a wkrótce zostanie on zaprezentowany na festiwalu w Tel Awiwie. Jak przyznaje Michał Marczak w rozmowie z Katarzyną Borowiecką woli on mniejsze festiwale, te duże polegają na zdobywaniu pieniędzy. W małych imprezach uczestniczą tylko filmowcy, pasjonaci kina, pisarze, widzowie. Ze spotkań z nimi rodzą się tematy kolejnych filmów.

Laureat Talentów Trójki przygotowuje obecnie debiut fabularny i zbiera materiały do kolejnych dokumentów. - Jeden z tematów to historia Rumunów, którzy budują rakietę, żeby polecieć na Księżyc. Pierwsza misja ma być bezzałogowa, ale kolejne mają zabrać ludzi na Srebrny Glob. Szefem tego kosmicznego programu jest Dmitrij, który ma 32 lata. Budowaniem rakiet zajmuje się od... 17 lat. Wszystko robią za własne pieniądze - opowiada zafascynowany filmowiec.

Zgłoszenia do czwartej edycji Talentów Trójki przyjmujemy do 30 kwietnia. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie polskieradio.pl/trojka/talenty

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali 20 czerwca.

Konkursowi towarzyszy cykl audycji "Wykrywacz Talentów" (wtorek, 11.35), w którym opowiadamy o dokonaniach naszych dotychczasowych laureatów i finalistów.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki

Czytaj także

Laureat Talentów Trójki: nagroda dała mi pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 15:50
Ruszyła kolejna edycja konkursu "Talenty Trójki". O tym co nagroda zmieniła w jego życiu opowiada w "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki, laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Piotr Złotorowicz rok po sukcesie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 13:09
Laureat Talentów Trójki w kategorii Film przygotowuje się do pracy nad dziełem pełnometrażowym. – Miałem wielkie szczęście, dostałem scenariusz od producenta, który jest zainteresowany tym obrazem – mówi Piotr Złotorowicz w "Wykrywaczu Talentów".
rozwiń zwiń