X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Półtonowy czekoladowy orzeł rozwinie skrzydła - zobacz wideo z przygotowań!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 10:18
W ramach inauguracji akcji "Orzeł może" 2 maja w czterech miastach Polski odbędą się happeningi. W Warszawie o godz. 11.45 z Ronda de Gaulle’a ruszy pokojowy marsz. Jego kulminacyjnym punktem będzie odsłonięcie ogromnego czekoladowego orła.
Audio
  • Maestro Czekolady Janusz Profus o tworzeniu słodkiego orła (Do południa/Trójka)
Półtonowy czekoladowy orzeł rozwinie skrzydła - zobacz wideo z przygotowań
Foto: Fot.: Janusz Profus/ Wedel

Na uczestników marszu będzie czekało wiele atrakcji. - Mamy bardzo dużo prezentów, kapitalne różowe okulary, baloniki, chorągiewki, broszki dla dzieci, a w pochodzie - autobus-kabriolet, na którym będą nasi dziennikarze, zespół, iluzjonista, a na koniec ogromny 3-metrowy orzeł z białej czekolady, który postawimy przed Pałacem Prezydenckim. Mamy nadzieję, że Pan Prezydent odsłoni tego pięknego orła - zapowiadała Magda Jethon, dyrektor Trójki.

Twórcą słodkiej rzeźby jest Maestro Czekolady, Janusz Profus. Twierdzi on, że orzeł będzie wyglądał jak prawdziwy. - To będzie orzeł bielik, który albo startuje, albo ląduje, bo to można w różny sposób interpretować, na skale, gdzie ma swoje gniazdo - opowiada.

Rozpiętość skrzydeł czekoladowego orła będzie wynosiła 3 metry 20 centymetrów. Najdłuższa część, od dzioba do końca ogona, będzie miała 2 metry. Jego waga wahać się będzie od 400 do 500 kg. A pokryty zostanie od 1500 do 2000 różnego rodzaju piórek.

Orzeł wykonany jest z białej czekolady. Jego wrogiem będzie słońce. - Nie rozpuści się na deszczu, ale temperatura powyżej 25 stopni będzie dla niego groźna - mówi Maestro Czekolady.

Z Januszem Profusem rozmawiała Gabriela Darmetko.

 

Wielka akcja społeczna Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może" ma za zadanie rozprawiać się ze stereotypem Polaka-ponuraka. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Czytaj także

"Orzeł może" – wielka akcja społeczna

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 04:00
Polak – pesymista? Czy rzeczywiście tak jesteśmy kojarzeni i tak siebie postrzegamy? Trójka i "Gazeta Wyborcza" będą rozprawiać się ze stereotypem Polaka-ponuraka. Od 2 maja rusza wielka akcja społeczna "Orzeł może", nad którą honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Akcję "Orzeł może" wspierają:
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - Trójka i "Gazeta Wyborcza" walczą ze stereotypami

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 10:49
Trójka i "Gazeta Wyborcza” w organizowanej przez siebie akcji społecznej "Orzeł może” będą rozprawiać się ze stereotypem Polaka ponuraka. Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - wyjątkowy koncert w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 15:59
W ramach akcji "Orzeł może" 2 maja w Krakowie odbędzie się specjalny koncert "Gwiazdy nad Małym Rynkiem”.
rozwiń zwiń