Trójkowy pokaz mody inspirowanej "Orłem”

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 08:54
Młoda polska projektantka, Ula Rzepniewska, przygotowała kolekcję inspirowaną akcją społeczną "Orzeł może”. Zaprezentujemy ją podczas wyjątkowego pokazu 4 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej.
Audio
  • Ula Rzepniewska o kolekcji inspirowanej akcją "Orzeł może" (Powiększenie/ Trójka)
Dyplomowa kolekcja Uli Rzepniewskiej - autorki kolekcji inspirowanej akcją Orzeł może
Dyplomowa kolekcja Uli Rzepniewskiej - autorki kolekcji inspirowanej akcją "Orzeł może"Foto: arch. pryw. U. Rzepniewskiej

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Jedną z atrakcji wielkiego finału akcji będzie pokaz mody Uli Rzepniewskiej, która modę i projektowanie studiowała we Florencji. – Te cztery lata były najbardziej inspirującym okresem w moim życiu. W modzie zakochana jestem od zawsze, a studia mnie w tym utwierdziły. Miałam tam tak zwariowanych wykładowców, artystów, że to bardzo napędzało mnie do tworzenia – wspominała projektantka w audycji "Powiększenie”.

Ula Rzepniewska twierdzi, że projektuje "jak dla siebie". – Czyli tak, żebym chciała sama nosić rzeczy, które powstaną albo żeby chciała je nosić moja przyjaciółka. Dlatego zwykle są to też rzeczy proste – opowiadała.

Jak wobec tego będzie wyglądała kolekcja przygotowywana na 4 czerwca? – Będzie dominował nonszalancki minimalizm, ale będzie też troszkę drapieżna i upierzona... Projekty inspirowane są moją kolekcją dyplomową z Florencji, bo udało mi się w niej wypracować pewien styl, któremu chciałabym pozostać wierna – dodała projektantka w rozmowie z Anną Gacek.

Podczas wielkiego finału akcji "Orzeł może” w roli modelek wystąpią bardzo zaskakujące osoby. Wkrótce więcej informacji.

Wszystko o czym mówimy w "Powiększeniu", znajdziecie na www.facebook.com/powiekszenie.w.trojce

 

Czytaj także

Polacy idolami młodych Niemców

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 17:30
Ten fenomen możliwy stał się dzięki Robertowi Lewandowskiemu, Jakubowi Błaszczykowi i Łukaszowi Piszczkowi, grającym w Borussii Dortmund. – Moim zdaniem jak nikt inny są symbolem rzetelnego, ciężko pracującego i odnoszącego sukcesu Polaka - mówi berliński korespondent Polskiego Radia Wojciech Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska jest potęgą motoryzacyjną! To nie żart

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 11:36
- Mało kto o tym wie i nie rozumiem, dlaczego się tym nie chwalimy – mówił w Trójce Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może". Polacy są najlepszymi turystami w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 11:37
- Kiedy katalońska Izba Turystyczna zapytała właścicieli hoteli na Costa Brava, z którego kraju pochodzą najlepsi turyści, najwięcej wskazało na naszych rodaków - relacjonuje z Barcelony korespondentka Polskiego Radia, Ewa Wysocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może". Jak Rosjanie widzą Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 13:10
- W Rosji nastawienie do Polski i Polaków zmienia się wraz z sukcesami lub porażkami polityków - mówi moskiewski korespondent Polskiego Radia, Maciej Jastrzębski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Optymista lubi świat!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 13:52
Kto jest największym optymistą? O to, kim jest optymista, Katarzyna Stoparczyk zapytała najmłodszych słuchaczy Trójki. Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły.
rozwiń zwiń