Wiemy, gdzie wyląduje czekoladowy orzeł

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 00:02
Nowa właścicielka, która kupiła figurę na licytacji zdradziła, że orzeł trafi do jednego z warszawskich szpitali.
Czekoladowa rzeźba orła - symbolu akcji Orzeł może
Czekoladowa rzeźba orła - symbolu akcji "Orzeł może"Foto: Gabriela Darmetko/ Trójka

Pani Iwona wylicytowała orła za 35 tys. zł. Pieniądze z aukcji będą przekazane rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach.

Do Piszkowic wybrał się dziennikarz Programu 3, Marcin Gutowski , który przygotował dla słuchaczy relacje i materiały reporterskie na temat placówki. Zapraszamy do wysłuchania materiałów. Znaleźć je można TU.

 

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady po tym, jak został odsłonięty na happeningu akcji „Orzeł może”, stał w siedzibie Trójki przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Teraz, decyzją jego nowej właścicielki, trafi do Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskie Centrum Medyczne.

 

Fot.:
Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady, ufundowany przez firmę E. Wedel, został przygotowany specjalnie na inaugurację akcji społecznej "Orzeł może" . W ramach akcjii "Orzeł może" Trójka i "Gazeta Wyborcza" w swoich audycjach i artykułach zachęcają Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i większej pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami przypominają polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm. Akcja potrwa do 4 czerwca.

Zobacz więcej na temat: Orzeł może

Czytaj także

Wanda i Orzeł Biały, czyli Polacy w Ameryce Południowej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 23:00
- O polskich emigrantach w Ameryce Południowej dość rzadko u nas w kraju się mówi, a trzeba by było tę wiedzę popularyzować. Oni odnoszą tam wielkie sukcesy, są bardzo cenieni - mówi Jarosław Fischbach, geograf i podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak się myśli pozytywnie, można wszystko osiągać"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 18:28
- Myślę, że moja misja w Polsce to uświadomić ludziom, że mogą być mocniejsi, szczęśliwsi, że pozytywność nie znaczy, że muszą być tylko optymistyczni - mówi dr John Ryder, urodzony i mieszkający w Stanach naukowiec, Polak, mocno związany z Polską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bałdych: "made in Poland" ma swoją wartość

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 19:12
- Mój jazz ma wiele znamion muzyki poważnej, ale ma też elementy takich gatunków jak muzyka rockowa, filmowa czy polski folklor. To są dla mnie wielkie inspiracje, które świadczą o moich korzeniach, ale też o różnych horyzontach - mówi Adam Bałdych, skrzypek jazzowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skoro "Orzeł może”, to przedszkolaki też!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 16:37
Dzieci z ostródzkiego przedszkola "Pod dębami”, zainspirowane akcją "Orzeł może” przygotowały wielkiego, wyjątkowego ptaka, którego skrzydła składają się z odrysowanych, dziecięcych dłoni.
rozwiń zwiń