Jak żyć własnym rytmem, gdy świat pędzi?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:00
Żyjesz z zegarkiem w ręku. Z terminarzem wypełnionym po brzegi. Z perfekcyjnym planem na najbliższe pół roku. W tym pędzie nic nie jest w stanie cię zatrzymać...
Jak żyć własnym rytmem, gdy świat pędzi?
Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj audycji: Poczuj własne ja i powiedz, czego chcesz

Ani choroba dziecka, ani kryzys w związku, ani małe dramaty bliskich ci ludzi. I tylko czasami przystajesz na moment, gdy na twojej drodze pojawi się bolesne rozczarowanie.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Czy w dzisiejszym świecie można żyć inaczej, zgodnie z wewnętrznym rytmem i co to by dla nas oznaczało? Zapraszam do rozmowy z Ewą Klepacką-Gryz, psychologiem i Jackiem Sobolem, rehabilitantem.

Zapraszam do słuchania "Dobronocki" w nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 kwietnia), między północą a godziną 2.00.

Grażyna Dobroń

Czytaj także

Wyrwij się z klatki myślowych schematów

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 13:25
- Nie wszystkie problemy da się rozwiązać dzięki logice - przypomina filozof dr Tomasz Skalski. Czasem potrzebna jest zmiana naszego toku rozumowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszeni pomiędzy rozwojem a regresem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 02:00
Wewnętrzna przemiana nie zawsze ma związek z zewnętrznymi elementami. - Prawdziwy rozwój zawsze odbywa się tylko i wyłącznie w sferze wewnętrznej człowieka - mówi dr Tomasz Skalski, filozof i socjolog. Gromadzenie doświadczeń jest potrzebne, ale pomogą one nam się rozwijać tylko, gdy świadomie wyciągniemy z nich naukę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myśleć czy nie myśleć, czyli jak skutecznie walczyć ze stresem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 19:00
- Im więcej wiemy, im lepiej umiemy zdefiniować przyczyny, im lepiej rozumiemy w jaki sposób mamy postępować, żeby leczyć chorobę tym mniejszy odczuwamy stres - mówi doktor Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń