X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Justyna Wasilewska 2014

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 17:25
- W aktorstwie, o czym wie bardzo niewielu ludzi, ta chwila, gdy jesteś na scenie, jest odpaleniem rakiety, jakby się leciało F-16 - mówi Justyna Wasilewska, zwyciężczyni konkursu Talenty Trójki w kategorii "Teatr".
Justyna Wasilewska - laureatka Talentów Trójki w kategorii Teatr
Justyna Wasilewska - laureatka Talentów Trójki w kategorii "Teatr"Foto: Andrzej Jarocki

Justyna Wasilewska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. W latach 2010-2012 związana była z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrała tam m.in. w spektaklach: "Posprzątane" w reż. Mariusza Grzegorzka (2009) oraz "Barbello o psach i dzieciach" w reż. Anny Augustynowicz.

Po przenosinach do Krakowa w Starym Teatrze brała udział w spektaklu "Być jak Steve Jobs" w reż. Marcina Libera oraz "Do Damaszku" w reż. Jana Klaty. - To monumentalne, mityczne miejsce, nigdy nie wyobrażałam sobie, że mogę tam zagrać. Bardzo szybko okazało się, że Kraków nie jest miejscem, które mi - jako człowiekowi - daje poczucie komfortu. Miasto zamknęło mnie w czapie smogu i smoka - opowiada artystka i dodaje, że to wszystko spowodowało, iż w 2014 roku przeniosła się do stolicy, gdzie podjęła pracę w TR Warszawa.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie >>>

Aktorka zagrała w wielu spektaklach duetu Krzysztofa Garbaczewskiego i Marcina Cecko, m.in. w "Życiu seksualnym dzikich" (Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie, 2011), "Balladynie" (Teatr Polski w Poznaniu, 2013) oraz główną rolę w spektaklu "Męczennicy" w reżyserii Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa, 2015). Do jej dorobku filmowego należą np. role w "Drucikach" Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin (2009), "Opowieściach z chłodni" (2011), "Kebabie i Horoskopie" (2013) Grzegorza Jaroszuka oraz w "Jelonkach" Jana Kwiecińskiego (2012).

- W aktorstwie, o czym wie bardzo niewielu ludzi, ta chwila, gdy jesteś na scenie, jest odpaleniem rakiety, jakby się leciało F-16. Wiesz ewentualnie, że możesz się katapultować, ale jest to dość ryzykowne, więc musisz lecieć, znaleźć cele i wylądować na lotnisku. Wszystkiemu temu towarzyszy potworna prędkość, niesamowite przeciążenie i ogromna adrenalina, która jest wspaniała, ale potem bardzo się ją odchorowuje - mówiła zwyciężczyni w kategorii "Teatr".

Artystka jest także zdobywczynią Grand Prix w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 30. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Otrzymała również wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na 27. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Talent Trójki został jej przyznany "za dojrzałość w operowaniu środkami aktorskimi, za umiejętność wykorzystania własnej żywiołowości w obrębie różnorodnych języków teatralnych".

Zobacz więcej na temat: konkurs TEATR Trójka