X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Świadek". Człowiek, który opuścił Jehowę

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:10
Dziś ukazała się, z Trójkowym Znakiem Jakości, książka Roberta Rienta. To opowieść o życiu... po życiu wśród wyznawców Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy.
Fragment okładki książki Świadek Roberta Rienta
Fragment okładki książki "Świadek" Roberta RientaFoto: mat. prasowe

Historia miłości, fanatycznej wiary, rozdarcia, poszukiwania siebie i stworzenia nowej tożsamości, zgoła odmiennej. Łukasz dorastał w Szklarskiej Porębie, w ciepłym, pełnym miłości domu. Miłości do bliskich oraz do Jehowy. Pobierał nauki, wierzył, został pionierem, pukał do drzwi obcych mu ludzi. Głosił...
"Świadkowie Jehowy nie chcą rozmawiać. Nie po to pukają do obcych drzwi. Przyszli nawracać. Nie są zainteresowani innym od własnego sposobem myślenia, oni znają prawdę. Teraz, wytrenowani na zebraniach, użyją wszystkich narzędzi i środków, by do prawdy zaprowadzić innych. Zrobią to z uśmiechem, życzliwie, rozumiejąc każdy problem, który dręczy człowieka dopóty, dopóki się nie ochrzci."
Z czasem jednak pojawiło się rozdarcie, otaczający świat zaczął kusić, pociągać, wzywać. Łukasz przestał sobie radzić, w jego głowie narodził się Robert, z którym rozmawiał, pisać, któremu zadawał ważne pytania...
"Prawda to ich religia, ale też sposób życia. Można żyć w 'prawdzie' albo 'poza prawdą'. Słowo to używane jest tak często, z taką naturalnością, że po kilku latach w organizacji pytanie o prawdę przestaje być potrzebne. Po drugiej stronie jest 'świat', czyli wszyscy poza prawdą. Nie istnieje ziemia niczyja. Prawda jest Boga, świat należy do Szatana."
Po wielu latach Łukasz odszedł ze zboru. Zmienił się i przyjął nową tożsamość. Stał się Robertem Rientem. Ale czy jest z tego wyboru zadowolony? Jeśli tak, to dlaczego?

***
Zapraszam na spotkanie z autorem "Świadka" w "Klubie Trójki" we wtorek (12 maja) od godz. 21.05 do 22.00.

Michał Nogaś