Ptasie radio, czyli o "Trójkowych gawędach doktora Kruszewicza"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 18:15
Które ptaki są największymi podrywaczami? W jaki sposób człowiek może wysiedzieć... jajko? Jak powinien mieć na imię prawdziwy polski bocian? Czy ptaki rzeczywiście nie mają duszy? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi.
Audio
  • Dr Andrzej Kruszewicz i Dariusz Pieróg w rozmowie z Michałem Nogasiem (Trójkowe gawędy doktora Kruszewicza/Trójka)
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Nogasia z autorami książki Trójkowe gawędy doktora Kruszewicza
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Nogasia z autorami książki "Trójkowe gawędy doktora Kruszewicza"Foto: Wojciech Kusiński/PR

15 maja w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyło się spotkanie poświęcone książce, którą stworzyli wspólnie dr Andrzej Kruszewicz, twórca Ptasiego Azylu i szef stołecznego ZOO, oraz Dariusz Pieróg, dziennikarz Trójki. To właśnie oni od dwudziestu lat (!) rozmawiają o ptakach i ich świecie - teraz w piątkowym porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" Wojciecha Manna.

Ukazanie się książki (była wielkim hitem majowych targów książki w Warszawie!) stało się doskonałą okazją do spotkania z oboma panami i naszymi Słuchaczami. Przez blisko dwie godziny przy Myśliwieckiej 3/5/7 rozmawialiśmy o skrzydlatych przyjaciołach ludzi, o ich zwyczajach, przywarach.

Podczas spotkania Michał Nogaś zadał doktorowi Kruszewiczowi bardzo ważne pytanie: czy człowiek rodzi się ornitologiem, czy się nim staje? - Zoolodzy uważają, że obserwatorzy ptaków tacy się rodzą, a miłośnicy ssaków, nietoperzy i roślin mają to nabyte - żartował gość Trójki.

Na scenie pojawili się, poza autorami, także Piotr Bukartyk i Krzysztof Kawałko, a Głosem z lotu ptaka był... Wojciech Mann. Ich także usłyszeliśmy w audycji.

***
Tytuł audycji: Trójkowe gawędy doktora Kruszewicza
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Andrzej Kruszewicz (twórca Ptasiego Azylu i szef warszawskiego ZOO), Dariusz Pieróg (dziennikarz Trójki)
Data emisji: 4.06.2015
Godzina emisji: 17.05

iwo/tj

Czytaj także

Zimowe ptakoliczenie. Jak odróżnić wróbla od mazurka?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 08:00
W weekend w całej Polsce odbywa się akcja edukacyjna - Zimowe ptakoliczenie. W trakcie specjalnych spacerów z wolontariuszami można dowiedzieć się, między innymi, jak odróżnić wróbla od mazurka, jakie ptaki przylatują na zimę do Polski i dlaczego sójka "kracze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darwin i Mendelejew, czyli "Naukowa lista przebojów"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 13:38
"Naukowa lista przebojów" Simona Flynna to - jak głosi podtytuł książki - wybór fascynujących faktów, anegdot i żartów ze świata nauki.
rozwiń zwiń