Jaki był "Blues z kapustą" w Trójce?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 11:15
Znają go państwo jako wybitnego znawcę bluesa i znakomitego dziennikarza. Tym razem dał się poznać od zupełnie innej strony. Ale bluesa oczywiście też nie zabrakło.
Audio
  • Jaki był "Blues z kapustą" w Trójce? (Wokół książki Jana Chojnackiego/Trójka)
Jan Chojnacki
Jan ChojnackiFoto: PAP/Roman Jocher

Jan Chojnacki, autor "Bielszego odcienia bluesa", napisał książkę. Opowiada w niej nie tylko o swojej ukochanej muzyce. Mówi także, dlaczego Tadeusz Kantor zabronił mu rozmawiać z aktorami teatru Cricot2, jaki prezent dostał od niego James Brown i dlaczego zaraz potem go oddał. Maluje też, z właściwym sobie poczuciem humoru, historię swojej rodziny - od prababci pianistki i "kucharki litewskiej" po wuja, który w mieszkanku w pałacu w Wilanowie zamontował, ku uciesze małego Janka, pierwsze radio Pionier U2. Opowiada przy tym również o swojej wielkiej fascynacji muzyką i ulubionych artystach.


Książka ma również ścieżkę dźwiękową - dwupłytowy album pod tym samym tytułem.

We wtorek w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyło się spotkanie z Janem Chojnackim, które prowadziła Katarzyna Borowiecka. Wystąpili: Irek Dudek, Wojciech Waglewski, Bartek Łęczycki i… Baobab z The Vintage All Stars. Gościnnie w spotkaniu udział wziął Jerzy Illg.

Rozmawialiśmy o muzyce i radiu, o płytach, Boney M i Mazowszu… Naprawdę.