X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki był "Blues z kapustą" w Trójce?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 11:15
Znają go państwo jako wybitnego znawcę bluesa i znakomitego dziennikarza. Tym razem dał się poznać od zupełnie innej strony. Ale bluesa oczywiście też nie zabrakło.
Audio
  • Jaki był "Blues z kapustą" w Trójce? (Wokół książki Jana Chojnackiego/Trójka)
Jan Chojnacki
Jan ChojnackiFoto: PAP/Roman Jocher

Jan Chojnacki, autor "Bielszego odcienia bluesa", napisał książkę. Opowiada w niej nie tylko o swojej ukochanej muzyce. Mówi także, dlaczego Tadeusz Kantor zabronił mu rozmawiać z aktorami teatru Cricot2, jaki prezent dostał od niego James Brown i dlaczego zaraz potem go oddał. Maluje też, z właściwym sobie poczuciem humoru, historię swojej rodziny - od prababci pianistki i "kucharki litewskiej" po wuja, który w mieszkanku w pałacu w Wilanowie zamontował, ku uciesze małego Janka, pierwsze radio Pionier U2. Opowiada przy tym również o swojej wielkiej fascynacji muzyką i ulubionych artystach.


Książka ma również ścieżkę dźwiękową - dwupłytowy album pod tym samym tytułem.

We wtorek w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyło się spotkanie z Janem Chojnackim, które prowadziła Katarzyna Borowiecka. Wystąpili: Irek Dudek, Wojciech Waglewski, Bartek Łęczycki i… Baobab z The Vintage All Stars. Gościnnie w spotkaniu udział wziął Jerzy Illg.

Rozmawialiśmy o muzyce i radiu, o płytach, Boney M i Mazowszu… Naprawdę.