Odkrywamy dwie twarze Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 12:11
Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który kojarzy się z luksusem, pięciogwiazdkowymi hotelami i muzułmańskimi tradycjami.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Taka jest również jedna z wielu twarzy Dubaju - najbardziej znanego miasta nad Zatoką Perską.
Reporterka Anna Dudzińska odnalazła w tym muzułmańskim świecie chrześcijan, którym nikt nie zabrania przychodzić w niedzielę do kościoła, radosną wiarę, potrzebę wspólnoty i polską duchowną Siostrę Annę, która pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Razem z nią odkrywa, jak mogą współistnieć dwie wielkie religie.

***

Reportaż pt. "Misja" Anny Dudzińskiej z Polskiego Radia Katowice zostanie wyemitowany we wtorek (2.08) o godzinie 18.15.

Czytaj także

Polska religijnym wzorem dla Europy. Czego możemy nauczyć innych?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 17:09
- Być może na tle wyjątkowego kryzysu Kościoła w Europie jesteśmy najlepsi, ale to nie znaczy, że jest dobrze. W naszym kraju jest wciąż dużo niedostatków i problemów - mówi Bogusław Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosna wiara w Boga Ameryki Łacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 00:33
- Życie ludzi w Ameryce Łacińskiej jest bardzo trudne, naznaczone pracą i wysiłkiem codzienności, więc kiedy się zbliża święto, zwykle maryjne, jest to prawdziwa celebracja, wszyscy tańczą i bawią się - mówi ksiądz Tomasz Denicki.
rozwiń zwiń