X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gajewski: czytanie jest przeżywaniem samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:23
Narodowe Czytanie już 7 września. W tym roku dosłownie każdy ma szansę stanąć na scenie obok pary prezydenckiej oraz najlepszych aktorów i przeczytać fragment jednej z polskich nowel. 
Audio
  • Jarosław Gajewski o Narodowym Czytaniu 2019 (Narodowe Czytanie: rozgrzewka/Trójka)
Jarosław Gajewski
Jarosław GajewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Finał wielkiej akcji Narodowe Czytanie 2019 odbędzie się tradycyjnie w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Tym razem tematem będą "Nowele Polskie". Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką dokonali wyboru z ponad stu tytułów zaproponowanych przez Polaków. Autorami tekstów, które zostaną odczytane 7 września, są: Eliza Orzeszkowa, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Henryk Rzewuski, Stefan Żeromski, Bruno Schulz oraz nobliści: Władysław Reymont i Henryk SienkiewiczAkcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

– Na pewnym poziomie kultury czytania, samo czytanie jest największą rozrywką i największą pracą duchową. Ci, którzy doznali tej mocy, nie mają problemów z wielką literaturą – mówi Jarosław Gajewski, gość audycji, która została specjalnie przygotowana na kilkanaście dni przed Narodowym Czytaniem. – Cokolwiek czytamy, to czytamy siebie. To przeżywanie może być na bardzo różnym poziomie – dodaje. 

Jakie lektury zapamiętał z dzieciństwa Jarosław Gajewski? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Jarosław Gajewski (aktor, reżyser, pedagog)
Data emisji: 21.08.2019
Godzina emisji: 10.11