X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

35. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Serwis specjalny i fragmenty homilii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 18:00
19 października 2019 roku, 35 lat temu, został zamordowany błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny, a radiowa Trójka – wyemitowała fragmenty homilii kapelana "Solidarności".
Ks. Jerzy odprawia mszę w sierpniu 1981 roku
Ks. Jerzy odprawia mszę w sierpniu 1981 rokuFoto: IPN

Jak doszło do tego, że skromny kleryk z Podlasia stał się męczennikiem za wiarę? Jakie tajemnice kryje do dziś zagadka jego śmierci? Odpowiedź na te pytania przybliżają dziesiątki niezwykłych nagrań dźwiękowych z Archiwum Polskiego Radia, BBC i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, które po raz pierwszy zostały udostępnione pod jednym adresem internetowym.

Na stronie www.popieluszko.polskieradio24.pl zaprezentowaliśmy etapy życia księdza Jerzego – od pobożnego chłopca z podlaskiej wsi Okopy, poprzez wyczerpujące doświadczenia wojska w czasie nauki w seminarium, posługę duszpasterską, rolę kapelana "Solidarności" i nieustraszonego głosiciela prawdy podczas Mszy za Ojczyznę, brutalne morderstwo popełnione na księdzu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, aż do procesu kanonizacyjnego.

Opublikowaliśmy zachowane nagrania Mszy za Ojczyznę, zapisy dźwiękowe procesu morderców księdza, dziesiątki wspomnień i fotografii oraz oceny historyków i badaczy życia ks. Jerzego. Wśród rozmówców portalu PolskieRadio24.pl znaleźli się m.in. Józef Popiełuszko, brat księdza Jerzego i ks. prof. Józef Naumowicz, notariusz toczącego się procesu kanonizacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki.

Z kolei w radiowej Trójce 19 października od godz. 8 do 18, po serwisach informacyjnych, przypomnieliśmy fragmenty homilii ks. Jerzego Popiełuszki. 

im/bm/mk

Czytaj także

Wolne Związki Zawodowe. Zobacz serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:49
29 kwietnia 1978 roku powstały Wolne Związki Zawodowe na Wybrzeżu. Dwa miesiące wcześniej w Katowicach powstał pierwszy w Polsce Komitet WZZ. Wydarzenia te w ciągu dwóch lat doprowadziły do powstania 10-milionowego ruchu społecznego Solidarność – związku, który odmienił Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski - serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 06:50
Z okazji rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny portal Polskiego Radia przygotował serwis specjalny poświęcony wydarzeniom sprzed czterdziestu lat. Witryna www.pielgrzymka79.polskieradio.pl to bogate źródło wiedzy, a zarazem sentymentalna podróż do niezwykłych czerwcowych dni, które zmieniły oblicze Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty zaczęły się w Radomiu. Czerwiec'76 - serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 09:00
25 czerwca 1976 roku w blisko 70 zakładach pracy w całej Polsce robotnicy zastrajkowali i wyszli na ulice. O brutalnie spacyfikowanych protestach w Radomiu i Ursusie opowiadają świadkowie wydarzeń i historycy. 
rozwiń zwiń