"Trójka pomaga" - licytacja na rzecz rodzin poległych policjantów zakończona

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 09:00
Przedświąteczne aukcje charytatywne to wieloletnia tradycja Polskiego Radia. W tym roku słuchacze Programu 3 w ramach akcji "Trójka Pomaga" wsparli Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
trójka pomaga.jpg
trójka pomaga.jpgFoto: PR

Dzięki hojności słuchaczy wylicytowane zostały przedmioty i usługi o zadeklarowanej wartości 59 300 złotych. Godne podkreślenia jest to, że z powodu pandemii na kwotę tę składają się przede wszystkim pieniądze od prywatnych darczyńców, podczas gdy w latach ubiegłych dużą część licytujących stanowiły firmy.

Okazane przez słuchaczy Trójki wsparcie przyniesie wymierną pomoc podopiecznym Fundacji. Są to wdowy, wdowcy i dzieci osierocone przez policjantki i policjantów, którzy zginęli na służbie w walce z przestępcami. W większości byli to ludzie młodzi, na początku swojej kariery zawodowej, a ich rodziny potrzebują szczególnej opieki i pomocy.  

Policjant nie tylko dba o nasze wspólne bezpieczeństwo, ale również naraża i niejednokrotnie traci życie broniąc tego bezpieczeństwa. W Polsce jest 250 takich osieroconych policyjnych rodzin, głównie spoza wielkich miast, często młodych, na dorobku, z małymi dziećmi. Środki, które dzięki słuchaczom Trójki uzyskaliśmy, będą przeznaczone na podstawowe ich potrzeby: zapomogi socjalne, ochronę zdrowia, stypendia dla dzieci – podziękowała Irena Zając, Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia, podkreśliła, że: Najważniejsza jest dobroć i chęć dostrzeżenia potrzebujących, dostrzeżenia drugiego człowieka. Liczy się to, że byliśmy razem, że mogliśmy na Państwa liczyć i na Państwa mogła też liczyć Fundacja – a to Fundacja, która tego wsparcia naprawdę potrzebuje.  

Słuchacze, którzy zechcą bezpośrednio przekazać pieniądze Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, mogą to zrobić, wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: Trójka Trójka pomaga