Najbardziej pożądana statuetka świata?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 21:00
Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to tradycja licząca ponad 90 lat. W "Klubie Trójki" Łukasz Jasina opowie nie tylko o tej ostatniej, z powodu pandemii nietypowej, uroczystości ich wręczenia, która zakończy się w poniedziałek rano, ale także o kilkudziesięciu poprzednich, polityce i kinie. 
Ostatnie przygotowania do oscarowej gali
Ostatnie przygotowania do oscarowej galiFoto: PAP/EPA/Chris Pizzello / POO

Na pooscarowy "Klub Trójki" w poniedziałek (26 kwietnia) od godz. 22.05 do godz. 23.00 zaprasza Łukasz Jasina.

Czytaj także

Różne wizje Ostatniej Wieczerzy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 23:15
Ostatnia Wieczerza, ostatnie spotkanie Jezusa z uczniami, została opisana w Nowym Testamencie. To, jak przebiegała, wiemy z dość wyrywkowych relacji jej uczestników. Ewangeliści niestety nie byli zbyt hojni, jeśli chodzi o detale i opisy techniczne. Co więcej, ich przekazy nie zawsze się ze sobą zgadzają. Ten brak precyzji od dawna pobudzał wyobraźnię artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Kantor wciąż obecny i aktualny

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 23:00
6 kwietnia w Wielopolu urodził się Tadeusz Kantor. Do tej daty powrócił 30 lat temu w przedstawieniu "Dziś są moje urodziny". Zmarł nagle 8 grudnia 1990 roku po zakończeniu próby właśnie do tego spektaklu. Co po nim zostało? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozrywkowy i poważny – sceniczny dress code

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 23:05
Odejście Krzysztofa Krawczyka przypomniało sceniczny image jego i Trubadurów: tużurki plus koszule z żabotami, potem kostiumy muszkieterów, które zaprojektował Szymon Kobyliński – erudyta, znawca historii sztuki, znakomity rysownik, ale… człowiek nieczujący ówczesnej sceny muzycznej.
rozwiń zwiń