"Wakacyjne Hity Wszech Czasów". Jastarnia wybrzmiała kultowymi utworami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 22:30
W Jastarni podczas koncertu "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" wystąpili: Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, Felicjan Andrzejczak, a także gwiazda z zagranicy – Arash. Koncert był transmitowany w radiowej Trójce, można go było oglądać w TVP 2 i TVP 3. 
Felicjan Andrzejczak
Felicjan AndrzejczakFoto: PAP/Sławomir Mielnik

W piątek do późnej nocy odbywały się próby zespołów muzycznych. Nie ma się czemu dziwić, bowiem skala wydarzenia jest naprawdę duża. W ciągu ponad dwóch godzin w Jastarni wystąpiło kilkunastu zespołów, a zagranych zostało blisko 30 utworów.  Będą to polskie hity, nasze utwory, które zawsze kojarzą się z ciepłem, szumem fal. Przepis na sukces  to się nie może nie udać!  mówił w sobotnie przedpołudnie Łukasz Ciechański, kierownik redakcji muzycznej Trójki.


Posłuchaj
01:02 11232331_1.mp3  Koncertowa Jastarnia (IAR)

 


W Jastarni podczas koncertu "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" wystąpili: Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, Felicjan Andrzejczak, a także gwiazda z zagranicy – Arash.

 Co ja mogę przygotować na letnie przeboje? Będą "Dmuchawce, latawce, wiatr", będzie "Konik na biegunach"  zapowiadał przed koncertem Urszula.

 Zagramy hit, o którym nasi starsi fani mówią, że podrywali na niego dziewczyny, czyli "Historia jednej znajomości". Druga piosenka do "10 w skali Beauforta"  mówił z kolei Jerzy Skrzypczak, perkusista Czerwonych Gitar.

Nie zabrakło również coverów.  Patrząc na to wyszstko, co jest dookoła, mogę powiedzieć, że nic mi więcej nie potrzeba oprócz błękitnego nieba  śmiał się Damian Ukeje.


Posłuchaj
01:02 11232563_1.mp3 Jakie utwory artyści przygotowali na sobotni koncert w Jastarni? (IAR)

 

 W naszym wykonaniu usłyszą Państwo dwa utwory: "Na jednej z dzikich plaż" i "Prawdziwe powietrze". Bo kto nie lubi Helu, Jastarni? Wszyscy lubią! Białe plaże, super morze, nic dodać, nic ująć  zaznaczył Grzegorz Borowski, wokalista grupy Loka.


Wielotygodniowe przygotowania 

Jak mówił w Programie 3 Polskiego Radia producent koncertu Michał Mackiewicz, przygotowania do trwały wiele tygodni.  Sam proces budowy sceny zajmuje 2 tygodnie plus potem tydzień demontażu, a prace koncepcyjne zajęły nam 1,5 miesiąca. Aby postawić scenę na plaży, musieliśmy ją utwardzić, w związku z tym przywieźliśmy tutaj 500 betonowych płyt, każda waży 2,5 tony. I dopiero na tym mogliśmy postawić konstrukcję, którą przypięliśmy do plaży, ponieważ jest tu dość wietrznie. Taka scena, razem ze scenografią i całym sprzętem, wypełniła 25 tirów  opowiadał Michał Mackiewicz.


Posłuchaj
00:28 11232806_1.mp3 Michał Mackiewicz o przygotowaniu koncertowej sceny (IAR)

   

 Już od dłuższego czasu przygotowujemy się do tego koncertu, chcemy się tu dobrze zaprezentować. Mam nadzieję, że będzie to widowisko muzyczno-taneczne, nie tylko coś dla ucha, ale i dla oka. Na scenie pojawi się kilkunastu tancerzy, będzie show z Arashem, Eweliną Lisowską, Sylwią Grzeszczak, zespołem Piersi. Chcemy, żeby było trzęsienie ziemi!  powiedział Augustin Egurrola.


Posłuchaj
00:44 11233039_1.mp3 Augustin Egurrola o wizualnej stronie koncertu w Jastarni (IAR)

 

W ramach Wakacyjnego Pikniku Trójki tuż za sceną została otwarta Strefa Aktywności dla dzieci i rodziców.  Przygotowaliśmy moc atrakcji: dla najmłodszych, dla średnich, dla młodzieży i dla całych rodzin. Jest boisko do siatkówki, małpi gaj, są gry kapslowe i oczywiście animacje z naszymi bohaterami bajkowymi z Polskiego Radia Dzieciom. Jest mnóstwo zabaw i nagród  podkreślał Jacek Zawada z PRD.


Posłuchaj
00:56 11232792_1.mp3 Moc pozamuzycznych atrakcji w Jastarni (IAR)

 

 Każdej atrakcji chcemy spróbować. Był małpi gaj, teraz są kapsle, była gra w memory, za chwilę pójdziemy porzucać woreczkami. Atrakcji jest mnóstwo  mówił jeden z odwiedzających dziś Jastarnię  Było malowanie toreb, statków, jeszcze mamy ochotę zagrać w "siatkę". Pogoda jest piękna, atrakcje fajnie, cieszymy się  dodawała kolejna osoba.

Koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" rozpoczął się o godz. o 20.00. Wydarzenie – transmitowane na antenie radiowej Trójki oraz TVP2 i TVP3 – poprowadzili dziennikarka telewizyjna i radiowa Marzena Kawa oraz dziennikarz radiowej Trójki Karol Gnat.

Dla uczestników Trójka przygotowała niespodzianki – wystarczyło sfotografować się na tle logotypu Trójki (umieszczonego na flagach, balonach, studiu plenerowym) i wrzucić zdjęcie na Instagram z oznaczeniem @trojka_polskieradio i hasztagiem #trojkajastarnia. Na autorów zdjęć czekały – w namiocie stacji w Jastarni – trójkowe gadżety.

(IAR/mk)