Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 13:53
Zdaniem Moniki Perkowskiej, psychologa dziecięcego automaty mogą wywoływać u dzieci agresję, wiele z nich bowiem oferuje zabawy polegające na uderzaniu manekinów. Kolejnym niebezpieczeństwem jest ryzyko uzależnienia, szczególnie wysokie jeśli dziecko gra na automacie kuszącym wygraną.
Audio
  • Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci? (Wakacjo leggins/Trójka)
Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?
Foto: Glow Images/East News

Pan Marek, wczasowicz i ojciec dwójki dzieci przyznaje, że przejście z maluchami koło błyskających automatów jest prawie niemożliwe. Dzieci za każdym razem chcą podejść i się pobawić. Zabawa jednak trwa bardzo krótko, najczęściej kilkadziesiąt sekund i dzieciom trudno zrezygnować po jednym razie.

Jak przyznaje w "Wakacjo leggins" właściciel firmy zajmującej się sprzedażą i wypożyczaniem automatów do gier dla dzieci zyski miesięczne z jednej maszyny wynoszą koło 200 złotych. Największy wpływ na dochody ma nie rodzaj automatu, ale też miejsce w którym został ustawiony.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00). Audycję przygotowują Barbara Marcinik i Marcin Gutowski.

gs

Czytaj także

Z urlopem jak z dzieckiem? Czekamy, a potem czar pryska...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:55
Na urlop powinniśmy czekać jak na dziecko, które przez kilka miesięcy nosimy pod sercem. Nawet jeżeli długo oczekiwana pociecha w postaci urlopu nie odpowiada naszym wcześniejszym wyobrażeniom, to dlaczego nie mielibyśmy jej pokochać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy dzieci nie ma z nami …na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 11:20
- Sami narzucamy sobie blokady: nie mogę, mam dziecko, nie powinienem, źle to wygląda - mówi psycholog Piotr Mosak o ograniczeniach, jakie zwykle stawiają sobie rodzice. A gdy nadarzy się sposobność wakacyjnego wyjazdu bez pociech, jak wykorzystujemy ten czas?
rozwiń zwiń