X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksander Doba: zbliżyłem się do granicy ludzkich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 09:23
Trzykrotnie samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk. Teraz nie zamierza już ryzykować życia, ale nie były sobą, gdyby nie wyruszył w świat. Aleksander Doba w rozmowie z "Trójką" zdradza swoje najbliższe plany. Podróżnik wyruszy z Poznania na Madagan.
Audio
  • Aleksander Doba o swoich podróżniczych planach (Audycja pod-Różna/Trójka)
Szczecin, 24.04.2017. Polski podróżnik, kajakarz Aleksander Doba jest gotowy do wznowienia samotnej wyprawy przez Atlantyk
Szczecin, 24.04.2017. Polski podróżnik, kajakarz Aleksander Doba jest gotowy do wznowienia samotnej wyprawy przez AtlantykFoto: PAP/Marcin Bielecki

– W mojej ostatniej, trzeciej wyprawie przez Atlantyk, która była najtrudniejsza, zbliżyłem się do granicy moich i ludzkich możliwości. Przetrwałem sztorm o sile 10 stopni w skali Beauforta – wspomina Aleksander Doba. – Kolejnych oceanicznych wypraw kajakiem nie mam w planach. Zostałem skuszony na zupełnie inną wyprawę, zupełnie innym środkiem lokomocji – dodaje. Jakie plany podróżnicze ma teraz Aleksander Doba?

Trasa będzie liczyła ponad 12 tysięcy kilometrów. Ale Aleksander Doba z ekipą nie obierze najprostrzej drogi, często będą zbaczać z głównego szlaku. Aleksander Doba latał już szybowcami, skakał na spadochronie, był kolarzem i sternikiem jachtowym. Największe sukcesy odniósł z kajakarstwie. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród podróżniczych, został też odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy także o:

  • zarządzaniu plażami w Grecji;
  • zagranicznych grupach, które najlepiej łączyć w hotelach. 

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin PośpiechŁukasz Karusta
Gość: Aleksander Doba (podróżnik)
Data emisji: 25.05.2018
Godzina emisji: 8.47

kw/mk

Czytaj także

"Upały, mango i ropa naftowa". Największe przekleństwa Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 09:15
– Kiedyś w Polsce trzeba było gromadzić drewno i żywność przed zimą. Tam nigdy tego nie trzeba było robić, bo nie ma zimy. Nie trzeba zbierać, akumulować. Nie trzeba zarabiać, nie trzeba pracować. Jest dobrze. Tylko nigdy nie jest lepiej – ocenia Wojciech Ganczarek, który spędził w Ameryce Południowej 5 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cel: zwiedzić wszystkie kraje świata i przejść na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:00
Hubert Pleskot ma 24 lata i odwiedził już około 60 krajów. Przed trzydziestką chce zobaczyć wszystkie państwa świata i... przestać pracować. - Do tego czasu chciałbym mieć pasywny dochód - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnik spłukany, czyli podróżowanie bez pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:22
– Pieniądze w podróżowaniu nie grają aż tak dużej, ważnej roli, jak to się przedstawia – stwierdził podróżnik Jakub Jagodziński.
rozwiń zwiń