X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skrywane, mroczne oblicze Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 09:00
– Podróżniczka Agnieszka Gościniewicz odwiedziła ostatnio Dubaj i Oman. Jej wspomnienia z tych krajów, choć to oczywiście rzecz subiektywna, są skrajnie różne – mówi Marcin Pośpiech.
Audio
  • Kontrasty między Dubajem a Omanem (Audycja pod-Różna/Trójka)
Dubaj
DubajFoto: pixabay.com/laddhaashish20030

– Od wielu lat marzyłam o wyjeździe do Dubaju i w każdym przewodniku o tym państwie, zawsze gdzieś ten Oman wyskakuje. Zaczęłam czytać na ten temat i szukać o nim informacji – mówi Agnieszka Gościniewicz. – Dubaj to moje ogromne rozczarowanie. Czego innego oczekiwałam, co innego zobaczyłam. Spodziewałam się pięknych widoków. Tymczasem, zobaczyłam kraj szary, zakryty mgłą. Było to ciekawe, ale nie było takiego "wow". I ludzie. Pojechaliśmy sami i chodziliśmy w miejsca, gdzie turyści nie są raczej mile widziani. W społeczeństwie jest potworny podział i kastowość. Mieszka tam 3 miliony ludzi, ale rdzenni mieszkańcy Dubaju to około 20 procent. Masy ludzi z Chin, Bangladeszu, Indonezji, Filipin, którzy zatrudnieni są do obsługi turystów i obywateli. Mają uśmiech przyklejony do twarzy i zadają miłe pytania: "skąd jesteś? Co zobaczyłeś?" i tak dalej. W momencie, gdy ja zaczęłam im zadawać pytania, ci ludzie się zmieniali, jakby ktoś w końcu zobaczył w nich człowieka. To jest współczesne niewolnictwo – dodaje podróżniczka.

Jakie wspomnienia z Omanu przywiozła Agnieszka Gościniewicz? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówimy także o:

  • Festiwalu Podróżników National Geographic w Łodzi;
  • miejscu Warszawy w badaniu City Costs Barometer;
  • nietypowej inicjatywie burmistrza islandzkiego Bolungarvík;
  • dżinsach, które uratowały życie żeglarza.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Agnieszka Gościniewicz (podróżniczka)
Data emisji: 22.03.2019
Godzina emisji: 8.47

ml/gs

Czytaj także

Pieszo przez Ziemię Świętą

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 09:00
Podróżnik Łukasz Supergan odbył piesza wędrówkę wzdłuż długodystansowego szlaku, przecinającego całość terytorium Izraela. Liczy on 1020 km i przecina wszystkie strefy geograficzne tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka Szlakiem Abrahama

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:00
W poprzednim wydaniu "Audycji pod-Różnej" podróżnik Łukasz Supergan opowiadał o swojej wędrówce po Izraelskim Szlaku Narodowym. Tym razem, opowiedział o podróży po terytorium Palestyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaplanować 25 urlopów w roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
– To, co inspiruje, ale i czasem frustruje moich czytelników, to fakt że co dwa tygodnie publikuję zdjęcie z innego miejsca na świecie – mówi Jakub Bączek, biznesmen, trener mentalny i pisarz.
rozwiń zwiń