Himalaje nieodkryte. Wędrówki przez Indie, Bhutan i Pakistan

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:02
Po sukcesie pierwszych dwóch etapów polskiego przejścia Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Nepalu, Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan zdecydowali się kontynuować eksplorację Himalajów w Indiach, Bhutanie i Pakistanie. – Przed nimi trzeci etap wyprawy – Himalaje Pakistanu – mówi podróżnik. 
Audio
  • Pieszo przez najwyższe góry świata (Audycja pod-Różna/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Sumit.Kumar.99

Jak zdradza Bartosz Malinowski, przygotowania do wyprawy trwają już ponad rok. – Związane jest to głownie z faktem, że pakistańska część Himalajów jest bardzo mało eksplorowana. Poza Nanga Parbat nie organizuje się tam wypraw – mówi rozmówca Marcina Pośpiecha. – Liczę na to, że będzie to wielka przygoda i odkrycie tych Himalajów, bo w niektórych fragmentach tego potężnego łańcucha górskiego jeszcze nigdy nikogo nie było. Zapowiada się piękna wyprawa, piękny trekking. Kocham te góry i ludzi, którzy w nich mieszkają. Zależy mi na tym, żeby tam wracać – zaznacza.

Ile czasu może zająć pokonanie tej trasy? Dlaczego bez tłumacza wyprawa mogłaby nie dojść do skutku? Kiedy planowany jest IV etap?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy również o:

  • nowej opłacie "wjazdowej" do Nowej Zelandii,
  • letnim sezonie wejść na Mount Everest,
  • oryginalnym pomyśle na przyciągnięciu turystów na włoską wyspę Elbę.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Bartosz Malinowski (podróżnik)
Data emisji: 17.05.2019
Godzina emisji: 8.48

kh/ml

Czytaj także

Skrywane, mroczne oblicze Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 09:00
– Podróżniczka Agnieszka Gościniewicz odwiedziła ostatnio Dubaj i Oman. Jej wspomnienia z tych krajów, choć to oczywiście rzecz subiektywna, są skrajnie różne – mówi Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż do krainy niedźwiedzi – duchów

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 09:00
– Wśród lokalnej ludności od zawsze mieły status pół-boski. Mowa o niezwykle rzadkim gatunku niedźwiedzi, zamieszkujących lasy na zachodzie Kanady. Ze względu na kolor sierści, nazywane są "duchami" – mówi Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń