Jak żyło się w Wuhan przed epidemią?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 09:13
– W Wuhan jest bardzo dużo uniwersytetów i ten, na którym ja studiowałem, posiada swój kampus, gdzie w ciągu roku akademickiego przebywa do 80 tys. osób. To miasto w mieście – wspomina pan Jacek, któremu udało się wydostać z Wuhan przed objęciem tego miasta spowodowaną koronawirusem kwarantanną.
Audio
  • Jakim miastem jest Wuhan? (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Irina VIV

wuhan koronawirus lotnisko turyści 1200.jpg
Ucieczka z Wuhan

11-milionowa metropolia jest centrum przemysłowym i naukowym. Semestr miał skończyć się po nowym roku. Skończył się wcześniej, ze względu na wybuch epidemii koronawirusa. Panu Jackowi w ostatnim momencie udało się wydostać z Wuhan… Jak wyglądał jego pobyt w tym mieście?  

– Żeby dojechać tam do centrum z mojej uczelni, potrzeba było około 40 minut. Wuhan jest trudne ze względu na klimat – lata są niesamowicie upalne, wilgotność na poziomie 70 proc., co sprawia, że nawet zimą temperatura odczuwalna jest znacznie niższa od tej, którą wskazuje termometr. Początkowo było tam ciężko. Sami Chińczycy są skryci, ale i zaciekawieni białym człowiekiem – mówi rozmówca Marcina Pośpiecha.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Jacek (student, któremu udało się wyjechać z Wuhan na początku epidemii Koronawirusa)
Data emisji: 28.02.2020
Godzina emisji: 8.46

ml

Czytaj także

Co fascynuje w dalekiej północy?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 09:00
– Dla kogoś, kto tam nie był, może się to wydawać dziwne, bo tam zupełnie nic nie ma. Mnie to jednak wycisza, uspokaja i tego właśnie szukam – opowiada Joanna Mostowska, podróżniczka, która regularnie podróżuje po najbardziej nieprzystępnych terenach dalekiej północy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa do innego świata

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:00
Mnogość krajobrazów i kultur, wspaniała kuchnia i gościnni mieszkańcy – wszystko to można w jednym miejscu, czyli w Libanie. Z Kraju Cedrów, jak bywa nazywane to państwo, powrócił niedawno podróżnik Damian Ziąber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary w Australii oczami świadków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 09:00
To był jeden z największych kataklizmów w dziejach Australii. Niedawne pożary ogarnęły obszar o powierzchni 18 milionów hektarów. 34 osoby straciły życie, zginęło miliard zwierząt i spłonęło prawie 6 tysięcy budynków.
rozwiń zwiń