X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekretarz generalny PO: pula pieniędzy dla lekarzy ta sama, zmieni się jej podział

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 09:00
Andrzej Biernat, sekretarz generalny PO wyjaśnił w radiowej Trójce, na jakie ustępstwa poszedł minister zdrowia w rozmowach z lekarzami.
Audio
  • Andrzej Biernat, sekretarz generalny PO o porozumieniu rządu z lekarzami (Salon polityczny Trójki)
Andrzej Biernat, sekretarz generalny PO
Andrzej Biernat, sekretarz generalny POFoto: PR

Po 15 godzinach negocjacji w środę rano Ministerstwo Zdrowia doszło do porozumienia z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Wszystkie gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w środę mają zostać otwarte.

Sekretarz generalny PO Andrzej Biernat wyjaśnił, że nie zmieniła się pula pieniędzy przeznaczona dla lekarzy POZ. - Zmiany nastąpiły w sensie wewnętrznych podziałów tych kwot w innych sposób niż zaproponował to wstępnie minister Arłukowicz - powiedział.

Jak dodał, Bartosz Arłukowicz zamknął negocjacje z lekarzami. - Służba zdrowia będzie funkcjonowała tak jak powinna - stwierdził.

Andrzej Biernat przyznał, że lekarz kojarzy mu się z zawodem najwyższego zaufania. - Zawsze wydawało mi się, że lekarze zajmują się leczeniem, a nie prowadzeniem biznesu - podkreślił.

Argumenty, że Porozumienie Zielonogórskie walczyło o dobro pacjenta, nie przemawiają do sekretarza generalnego PO. - Dobro pacjenta jest wtedy, gdy lekarz jest dostępny - powiedział i dodał, że średnia zarobków lekarzy w Polsce wskazuje na to, że "to nie jest judymowanie".

Andrzej Biernat skomentował także sprawę wydatków Radosława Sikorskiego na pomoc w pisaniu przemówień, gdy Sikorski był ministrem spraw zagranicznych. Według mediów były szef MSZ miał płacić byłemu ambasadorowi Wielkiej Brytanii 19 tys. zł za każdą konsultację przemówienia.

Gość Trójki powiedział, że nie jest to wyłącznie domena Radosława Sikorskiego, a biorąc pod uwagę ceny rynkowe oferowane np. przez agencje PR, kwoty nie były wygórowane.

Andrzej Biernat powiedział, że za czasów Radosława Sikorskiego w MSZ wizerunek Polski się poprawił i jesteśmy oceniani jako państwo, w którym doszło do największych reform.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Beata Michniewicz

Gość: Andrzej Biernat

Data emisji : 7.1.2015

Godzina emisji : 8.13

(bk, ei)

Czytaj także

PZ: Bartosz Arłukowicz chce zniszczyć Porozumienie Zielonogórskie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 10:26
Według Porozumienia Zielonogórskiego, na konferencji prasowej w poniedziałek minister zdrowia "podważył wiarygodność przedstawicieli PZ".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 09:14
Spotkanie ministra zdrowia z lekarzami rozpoczęło się we wtorek o godz. 16. Po ponad 15 godzinach rozmów osiągnięto porozumienie. Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego zadeklarowali, że w środę otworzą gabinety.
rozwiń zwiń