X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister sprawiedliwości: wielkim szacunkiem darzę prezesa Zagórowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 09:11
- Wydaje się, że górnicy ulegli namowom liderów związkowych - przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk.
Audio
  • Minister sprawiedliwości: wielkim szacunkiem darzę prezesa Zagórowskiego (Salon polityczny Trójki)
Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk
Minister sprawiedliwości Cezary GrabarczykFoto: PR

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej górnicy zakończyli strajk. Do dymisji podał się jej prezes JSW Jarosław Zagórowski. Cezary Grabarczyk powiedział, że ma mieszane uczucia co do takiego zakończenia sprawy. Z jednej strony cieszy się, że protest się zakończył, ale z drugiej "wielkim szacunkiem" darzy prezesa Zagórowskiego. Za co?

- Za to, że zdiagnozował sytuację spółki, przedstawił plan, z żelazną konsekwencją go wynegocjował i zgodnie z zapowiedzią złożył dymisję. Rozumiem przesłanki, którymi się kierował - przekonywał minister sprawiedliwości.

Czy jest to porażka rządu? Zdaniem gościa radiowej Trójki nie, gdyż rząd nie był stroną w konflikcie. JSW to spółka giełdowa i dlatego musi kierować się w swoich decyzjach "ładem korporacyjnym". - Nie ma tu miejsca na interwencje ministra skarbu czy szefa rządu. Dlatego ta sytuacja była o wiele trudniejsza - dodał w "Salonie politycznym Trójki".

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Wydaje się, że górnicy ulegli namowom liderów związkowych. To był rodzaj działania, w który weszli, nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji i następstw. Dla liderów związkowych Zagórowski był trudnym partnerem, bo był doskonałym fachowcem i potrafił argumentować. Oni nie mieli na niego innego sposobu, jak tylko siłowy - podkreślił Cezary Grabarczyk.

Minister sprawiedliwości mówił też o pracach nad zmianami w działaniu związków zawodowych, o związkach partnerskich, o konwencji o zapobieganiu przemocy i o ewentualnej ekstradycji Romana Polańskiego do USA.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Cezary Grabarczyk (minister sprawiedliwości)

Data emisji: 17.02.2015

Godzina emisji: 8.13

(pp/iwo)

Czytaj także

Piechociński o porozumieniu w JSW : głowa prezesa zamiast zmian

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 18:15
Szkoda, że związkowcy, odwracając uwagę od rzeczywistych wyzwań i sytuacji na rynku węgla i koksu oraz możliwości płacowych, postawili "problem prezesa" - tak wicepremier Janusz Piechociński ocenił porozumienie zawarte w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześciodniowy tydzień pracy w JSW: to nie takie proste

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 23:14
Sześciodniowy tydzień pracy – to jeden z warunków, którego nie udało się uzgodnić przy podpisywaniu porozumienia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Monika Gładoch, radca prawny i ekspert Pracodawców RP, tłumaczy, na czym może polegać to rozwiązanie, którego wprowadzenie nie jest takie proste.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JSW: jest konkurs na nowego prezesa. Jego obowiązki pełni zastępca Zagórowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 19:07
Decyzją rady nadzorczej pełniącym obowiązki prezesa JSW będzie dotychczasowy zastępca prezesa zarządu ds. technicznych Jerzy Borecki. Jednocześnie ogłoszono konkurs na nowego prezesa. W spółce rozpoczęto też audyt.
rozwiń zwiń