X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyciek akt. Ryszard Kalisz krytykuje prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 10:00
Błąd ludzi, a nie prawa. Tak sprawę wycieku akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej komentował w radiowej Trójce szef stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska".
Audio
  • Ryszard Kalisz o wycieku akt (Salon polityczny Trójki)
Były polityk SLD krytykuje prokuraturę
Były polityk SLD krytykuje prokuraturęFoto: Trójka/Polskie Radio

Ryszard Kalisz zaznaczył, że najbardziej bulwersuje go politycznie wykorzystanie sprawy publikacji akt. Zdaniem gościa "Salonu politycznego Trójki", w Polsce wielu polityków buduje kulturę nieprzestrzegania prawa dla realizacji celów politycznych. - Ludzie, opamiętajcie się - apelował do parlamentarzystów były minister spraw wewnętrznych i administracji.

Poseł powiedział, że w Polsce nie mamy do czynienia z kryzysem państwa czy kryzysem prawa. - W Polsce jest kryzys urzędników - zaznaczył. Według Kalisza wielu z nich nie potrafi odpowiednio stosować przepisów prawa. Szef stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska" przekonywał, że w sprawie śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej prokuratura popełniła błąd, nie nadając klauzuli ściśle tajne na akta zawierające dane wrażliwe.

Zdaniem gościa radiowej Trójki potrzebne są zmiany w funkcjonowaniu prokuratury. Na czym miałyby one polegać? Dowiesz się tego, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Beata Michniewicz

Gość: Ryszard Kalisz (szef stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska")

Data emisji: 10.06.2015

Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Czytaj także

Afera podsłuchowa. Zbigniew Stonoga z zarzutem ujawnienia tajemnicy śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 12:01
Zbigniew Stonoga usłyszał zarzut ujawnienia tajemnicy śledztwa. Mężczyzna nie przyznał się do winy, zgodził się na podawanie jego nazwiska. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Biznesmen opublikował w internecie akta ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej.
rozwiń zwiń