X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister zdrowia: będą podwyżki dla innych zawodów medycznych, ale nie teraz

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 09:23
- Tak, jak z problemem podwyżek nie uciekaliśmy przed pielęgniarkami, tak nie uciekamy przed innymi zawodami - mówi w "Wyborczym salonie politycznym Trójki" wiceminister zdrowia Sławomir Neumann (PO).
Audio
  • Sławomir Neumann o podwyżkach w służbie zdrowia i Kompanii Węglowej (Wyborczy Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Polskie Radio

W poniedziałek w Warszawie odbył się protest pracowników medycznych. Demonstrowali m.in. diagności, dietetycy, radiolodzy, fizjoterapeuci, masażyści, pracownicy farmacji, radioterapeuci i ratownicy medyczni. W manifestacji, według organizatorów, udział wzięło ok. 5 tys. osób. Protest był - jak wyjaśnili - reakcją na podpisane przez pielęgniarki 23 września porozumienie z resortem zdrowia w sprawie podwyżek.

Czytaj więcej
medyczne1200.jpg
Protest pracowników medycznych

Sławomir Neumann powiedział, że trwają spotkania z przedstawicielami zawodów medycznych. - Musimy rozwiązać ten problem, bo oczywiste jest, że są momenty, kiedy regulacje w płacach muszą nastąpić - podkreśla gość Trójki, ale dodaje, że na chwilę obecną rząd nie ma pieniędzy na podwyżki dla innych grup, niż pielęgniarki. - W kolejnych krokach będziemy szukać tych pieniędzy, ale nie ma możliwości, żeby podwyżki pojawiły się w tym roku - ocenia wiceminister zdrowia.

Sławomir Neumann poinformował także, że ministerstwo zdrowia przesunęło czas wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej i informatyzacji placówek medycznych do 2018 roku, ponieważ placówki nie były gotowe. - Powstał też nowy projekt, który mówi nie o elektronicznych kartach pacjenta, a o innym podpisie. Na końcowym etapie prac nad kartą otrzymaliśmy informacje, że nowy dowód elektroniczny będzie miał te wszystkie użyteczności, które miała mieć karta. Rząd uznał, że wydawanie dwóch dokumentów, które miałyby podobną użyteczność, jest niegospodarne - mówi rozmówca Marcina Zaborskiego.

Sławomir Neumann odniósł się także do słów Beaty Szydło, która powiedziała, że rząd i Ewa Kopacz oszukali górników oraz ocenił, kiedy jego zdaniem ruszy Nowa Kompania Węglowa.

***

Tytuł audycji: Wyborczy salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Sławomir Neumann (wiceminister zdrowia, lider pomorskiej PO)
Data emisji: 30.09.2015
Godzina emisji: 8.13

kh/ei

Czytaj także

"System opieki zdrowotnej w Polsce trzeba postawić od nowa"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 18:43
- Gdyby się działo dobrze, to pacjenci i pracownicy medyczni byliby zadowoleni, a w tej chwili mamy niezadowolonych pacjentów i protesty na ulicach - powiedział Paweł Rabiej z Komitetu Wyborczego Nowoczesna.
rozwiń zwiń