Szef BBN: Rada Bezpieczeństwa Narodowego zbierze się w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 09:07
Paweł Soloch mówił w radiowej Trójce, że zapowiedziane przez prezydenta posiedzenie RBN odbędzie się w ciągu miesiąca.
Audio
  • Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch o zaangażowaniu Polski w walkę z Państwem Islamskim (Salon polityczny Trójki)
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: Trójka

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego nie chciał wskazać konkretnej daty, ale powiedział, że chodzi raczej o najbliższe dni, a nie tygodnie.

Gość Trójki wyjaśnił, że prezydent ma swobodę w kształtowaniu składu RBN. Podkreślił, że w pierwszej kolejności zapraszane są siły parlamentarne, ale mogą pojawić się także reprezentanci innych sił politycznych i ruchów społecznych.

Zdaniem szefa BBN, w zależności od sytuacji, warto byłoby korzystać z uwag i rad osób, które pełniły ważne funkcje państwowe i mają doświadczenie, a nie są obecnie posłami.

Paweł Soloch zaznaczył, że skład RBN powinien umożliwić prezydentowi zapoznanie się z całym spektrum opinii na temat bezpieczeństwa. Efektem spotkań nie musi być w jego ocenie kompromis, ponieważ Rada nie jest ciałem decydującym, a opiniującym.

O zwołanie RBN w związku z zaangażowaniem Polski w walkę z Państwem Islamskim prosiła opozycja. W jaki sposób Polska zamierza dołączyć do koalicji przeciwko ISIS i czy polscy żołnierze będą walczyć z dżihadystami? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Soloch (szef BBN)
Data emisji: 15.02.2016
Godzina emisji: 8.13

bk/fbi

Czytaj także

Rząd i opozycja zgodne w sprawie baz NATO w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 16:40
Polscy politycy argumentują, że po aneksji Krymu i kolejnych działaniach Rosji na Ukrainie sytuacja się zmieniła.
rozwiń zwiń